Další novely v CZ a SK

Mé další projekty


Baka to Test to Šókandžú 

(Idioti, testy a Přivolané bytosti)

Hlavním hrdinou je kluk, který je mezi nejblbějšími z nejblbějších na škole. V této škole mohou být vaše známky přes skóre 100 bodů. Když opustíte zkoušky v jejich průběhu, dostanete skóre 0 bodů. Bystrá a roztomilá dívka, Himeji Mizuki, měla během zkoušek horečku. Ačkoliv měla potenciál stát se druhou nejlepší studentkou v ročníku, získala nula bodů, protože kvůli své nemoci musela odejít. A tak byla přidělena do nejhorší třídy, třídy F.
Známky znamenají téměř vše. Třída A, ve které vyučuje chytře vypadající učitelka, používá plasmovou televizi zabírající celou stěnu jako tabuli, osobní notebooky, osobní klimatizace, ledničky, přizpůsobitelná sedadla a všemožné další přístroje. V lednici mají různá pití a svačiny. Jejich strop je ze skla a stěny jim umožňují zavěsit si špičkové obrazy a rostliny.
Co se týče třídy F, nejhorší třídy... mají japonské stoly místo lavic a vycpávaná sedadla. Jejich tabule je špinavá a dokonce jim chybí i křída! Jestli si někdo postěžuje, že se nohy jeho stolu rozbily, učitel odpoví: „Copak jsme nerozdali lepidlo, abyste si dřevo přilepili? Pak si to přilep.“ Další student si stěžoval, že vítr fouká do třídy skrz rozbité sklo. Učitel odpověděl: „Rozumím. Požádám o igelitové sáčky a bezbarvé lepidlo, aby se to pak opravilo." Všude jsou samé pavučiny, ani kousek zdi není čistý. Unikátní plesnivý zápach se šíří po celé místnosti ze starých tatami podložek, které jsou tu místo kachliček. Tohle je stav třídy F.
Hlavní hrdina cítí nespokojenost s tímto uspořádáním, potřebuje pomoc svých přátel, aby přes Přivolávací války udělal změnu!! Spolu vymyslí různé strategie, které by jim pomohly porazit slavnou třídu A, mají v úmyslu získat učebnu a vybavení třídy A, pokud vyhrají!!
Stav: Pozastaveno


Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Mačigatte Iru Daróka 

(Je špatné snažit se balit holky v Jeskyni?)

V Orariu se spojují nebojácní dobrodruzi, aby našli slávu a bohatství v monstrózním podzemním labyrintu známém jako Jeskyně.
Zatímco většině bohatství a sláva stačí, Bell Cranel, výjimečný rádoby hrdina, má větší plány.
Chce balit holky.
Je špatné čelit nástrahám Jeskyně sám, jakožto člen jednočlenného cechu, jemuž žehná zkrachovaná bohyně? Možná. Je špatné snít o hraní si na hrdinu před smůlou pronásledovanými pannami v Jeskyni? Možná ne. Po jednom scestném dobrodružství Bell rychle zjistí, že v labyrintu se může stát cokoli - že se dokonce může setkat i s krásnými ženami. A jediný problém? To on se stal dámou v nesnázích!

Odkaz
Stav: PozastavenoKimi to Boku no Uta World's End 

(Naše píseň: Konec světa)

nacitaniVe světě, kde bylo vše ztraceno, se naše cesty protly. Neznámá epidemie vyhubila lidstvo během půl roku. Kazufumi, teenager, který zázračně přežil, žil sám ve zničeném světě. Odmítl získat důležité věci, protože znal bolest, která přichází s jejich ztrátou… Potkal dívku. Divnou dívku, kterou následovala stovka koček. A setkání s ní změnilo Kazufumiho srdce.

Stav: DokončenoNo Game No Life 

(Bez hraní není života)

Existovala legenda, že existuje legendární, neporazitelný hráč zvaný [      ], ale ve skutečnosti to byli jen NEET bratr 空 (Sora) a sestra 白 (Širo). Sourozenci mluvící o skutečném světě jako o zbytečné „stupidní hře“ jsou jednoho dne přivoláni do jiného světa chlapcem, který si říká „Bůh“. V tom světě je válka zakázaná Bohem a místo toho se vše rozhoduje hrou… správně, i hranice států. Mohou NEET sourozenci zachránit poslední lidskou rasu, které zbývá jen jediné město? „Nyní… Nechť hra započne!“

Stav: Pozastaveno


Waltraute-san no Konkacu Džidžó 

(Okolnosti vedoucí ke svatbě Waltraute)

Waltraute cover.jpg
Ve světě severské mytologie se chlapec zamiluje do Waltraute, čtvrté ze sester Valkýr. Přeje si ji vzít, ale Waltraute mu zadá nemožnou výzvu, aby jej odradila. Přesto je chlapec odhodlán splnit nebezpečný úkol a poté se oženit s Waltraute.

Stav: Dokončeno
Cizí projekty

nacitaniAku no Musume--popisek bude doplněn--


Stav: Neaktivní

Baccano!


Baccano cover.jpg
Baccano! 【バッカーノ!】 je krátký román (light novel) od japonského spisovatele Ryogo Narity s ilustracemi Katsumi Enami. Samotný Narita překládá svůj příběh jako "bláznivý rozruch" či "rámus" a to kvůli japonskému slovu bakasawagi, ze kterého název pochází. V překladu znamená "blbnout" a italský význam Baccano [ba'kano] je "randál".

Každý příběh ze série se zpočátku zdá jako úplně samostatný, ale postupem času se mezi nimi objeví jisté spojení a vše do sebe začne zapadat. Příběh se bude stále více a více zamotávat a odhalí tajemství, která se stala i před dvěma stovkami let!

Nesmrtelní, alchymisté, mafie a spousta dalšího z nevyčerpatelného lůna fikce, vytvářející svět, který vás vtáhne dovnitř a již nepustí zpět.

Odkaz
Stav: Neaktivní


Bu Sha 

(Už nezabiju)

nacitani
Liola, nejlepší vrah na svém světě, se dimenzionální branou přesune na jiný svět přímo do bytu chudého studenta Kaisera. Kaiser v něm okamžitě vidí příležitost, jak zbohatnout, a spolu se pokusí chytit jednoho z deseti nejnebezpečnějších hledaných zločinců Mizeruie… jenže Liola složil přísahu, že už nikdy nezabije. A tak místo vysněné odměny za hlavu zločince skončí chuďas a vrah spolu na Aklanské univerzitě.

Stav: Aktivní


Campione!


nacitaniKusanagi Godou je patnáctiletý mladík, který úspěšně zabil boha a stal se 7. králem světa. Uzmul i moc samotného perského boha války a vítězství. Po jeho boku stojí jeho "rytířky", které si přejí, aby se stal dobrým králem a Campionem. Campione je titul udělován těm, kteří úspěšně zavraždili boha. 

Stav: NeaktivníDeath Note - Another Note The Los Angeles BB Murder Cases 

(Zápisník smrti - Jiný zápisník, vraždy BB v Los Angeles)

V Los Angeles je nespútaný sériový vrah a lokálne úrady musia rýchlo konať. Pre nejaký dôvod vrah po sebe zanecháva sériu neznesiteľných tajomných stôp a hádaniek na každom mieste činu. Vyzerá, že každá z týchto stôp je nerozlúštiteľným plánom ďalšej vraždy.
Na scénu prichádza L, záhadný super-detektív. Napriek jeho zvláštnym pracovným návykom, napr. že ešte nikdy neukázal svoju tvár na verejnosti, je najospevovanejším detektívom a ešte sa nestretol s prípadom, ktorý by nebol schopný rozlúštiť.
Ale tentoraz potrebuje pomoc.
Získajúc služby FBI agentky Naomi Misory, L začína špehovať Mesto anjelov. Čoskoro je všetkým jasné, že zabíjanie je psychotickou hádankou navrhnutou špecificky pre L, aby ho zatiahol do súboja dôvtipu. Je len na Misore, aby riadila mŕtve telá a egá, uviaznutá medzi vrahom a vyšetrovateľom, a vyriešila prípady vrážd Los Angeles BB.
Stav: Neaktivní

Durarara!!Durarara!! je o množstve nezvyčajných ľudí, ktorí sa stretávajú v Ikebukure v Tokiu.
Mladík, ktorý túži po neobyčajnom živote, hrdlorez, stalkerské denpa-dievča, mladý muž, ktorý predáva informácie "pre zábavu", doktor z čierneho trhu, stredoškolák posadnutý mágiou a rovnako aj "bezhlavý jazdec" voziaci sa na motorke natretej načierno.
Títo nezvyčajný ľudia začínajú sériu abnormálnych príbehov, ktoré nikdy nesklamú a privolajú hlavybôľ.
Ale, aj napriek tomu, že sú ich osobnosti zvrátené- stále rozprávajú príbeh o láske.

Stav: Neaktivní

Final Fantasy XIII-2 - Episode I--popisek bude doplněn--


Odkaz
Stav: Dokončeno

Hai to Gensou no Grimgar

(Grimgar, svět popela a fantazie)

nacitaniProč jsme tady? Proč to děláme? Chvilku předtím, než si tohle vše Haruhiro uvědomil, obklopila ho temnota. Proč zde byl? Kde bylo zde? Doteď to vlastně neví. Ti okolo něj jsou na tom úplně stejně, nikdo si nepamatuje nic kromě svého jména. A když se vynořili z temnoty, svět kolem nich vypadal jako něco z videoher. Aby přežili, musí Haruhiro a ostatní utvořit tým, naučit se bojovat a udělat první společné kroky ve světě Grimgaru. Co je tam očekává, nikdo neví…

Tohle je příběh o dobrodružství stvořeném z prachu.

Odkaz
Stav: Aktivní

High School DxDJá, Hyoudou Issei, jsem studentem druhého ročníku střední školy a můj věk a se rovná počtu let bez přítelkyně. A, někdo jako já má přítelkyni! Sorry, kamarádi, kráčím po cestě k dospělosti před váma! -- Takhle nějak to mělo být, ale proč jsem skončil zabitý vlastní přítelkyní!?
Ještě jsem nic neudělal! Jsou na světě Bohové!?
A, člověk, který mě zachránil je nejkrásnější dívka z mé školy, Rias Gremory-senpai. Dozvěděl jsem se šokující pravdu o ní, která není Bohem ale Démonem. "Byl si zrozen jako Démon! Pracuj pro mě!"
Zlákán Senpainými prsy a smlouvou, jsem začal svůj život jakožto reinkarnovaný Démon.
Takže "Akademie×Komedie Lásky×Fantasy bitva” začíná právě zde jen agresivním a světským přáním!
Stav: AktivníJuuni Kokuki 

(Dvanáct království)

http://manga.akihabara.cz/manga/Juuni-Kokuki-1991
Dvanáct království je série novel, která se soustředí na svět inspirovaný čínskou mytologií, kde existuje dvanáct různých království pod vládou jednotlivce vybraného nebesy. Série se nesoustředí na jednu postavu, ačkoli převládají příběhy postav Youko Nakajimy, hrdinky první knihy, a Taikiho, hlavního hrdiny druhé knihy.

Stav: Aktivní


Kara no Kyoukai 

(Hranice prázdnoty)

Mikiya Kotukoua zaujme záhadná série násilných smrtí, která se odehrává v jeho městě, zaujme ho i Shiki Ryougi, krásná, ale nespolečenská dívka. Snaží se sblížit se se Shiki a uvědomí si, že je spojena se záhadnými úmrtími a že nadpřirozená síla týkající se jak Shiki, tak umrtí, by ho mohla zabít. Ukáže se, v Shičině rodině mají jistí členové dvě rozdílné osobnosti, obě si jsou vědomi té druhé a mají jiných kvalit. Dvojí vědomí a Shičina výchova lovce démonů způsobily, že odmítá jiné lidské bytosti.

Ale po setkání s Mikiyou postupně nachází štěstí. Mezi jejími osobnostmi vzniká rozkol. V důsledku toho skončí v dopravní nehodě a dva roky zůstává v kómatu. Když se probudí, nedokáže spojit své nynější já se starými vzpomínkami. Znovu se setkává s Mikiyou, který je nyní zaměstnán jako vyšetřovatel pro Touka Aozakiho. Shiki pomáhá v Toukově detektivní kanceláři, Garan no Dou, kdykoli je nutno bojovat. Snaží se zjistit svou identitu.
Stav: Neaktivní

Legend of the Sun Knight

(Legenda Slunečního rytíře)

http://manga.akihabara.cz/manga/Legend-of-the-Sun-Knight-2007Jsem rytíř. Přesněji, jsem rytíř Slunce z Chrámu Boha světla. Chrám Boha světla uctívá a slouží Bohu světla a toto náboženství je jedno ze tří největších na tomto kontinentu. Jak celý kontinent ví, Chrám Boha světla má dvanáct svatých rytířů a každý z nich má svou vlastní jedinečnou povahu a vzhled. Být rytířem Slunce znamená mít zářivě zlaté vlasy, nebesky modré oči, soucitnou povahu a oslnivý úsměv. „Milosrdný Bůh světla ti odpustí tvé hříchy.“ Tuhle větu jsem musel říct alespoň milionkrát během mého působení jako rytíř Slunce. Avšak největším přáním v mém životě je, abych mohl stanout před celým kontinentem a zařvat: „K čertu s vaším ‚celý kontinent ví‘! Tenhle rytíř Slunce se nechce usmívat! Nechci odpustit tomuhle lidskému odpadu! Chci jenom okořenit mé věty s ‚k****‘!“ Žel, do dnešního dne se pořád usmívám, říkajíc: „Milosrdný Bůh světla ti odpustí tvé hříchy.“

Stav: Aktivní


Log Horizon


nacitaniS jedenáctým rozšířením se MMORPG získala hra Elder Tale celosvětový úspěch a získala si milionovou základnu hráčů. V době, kdy hra dostala své 12. rozšíření s názvem Novasphere Pioneers, se 30 000 hráčů, kteří byli právě v době updatu připojeni ke hře, se najednou ocitli ve hře uvězněni namísto svých herních postav. Kvůli jistým okolnostem se introvertní hráč Shiroe rozhodne vytvořit se svými kamarády skupinu, aby mohli čelit nástrahám hry, která se nyní stala jejich novou realitou.
Stav: Aktivní


Mahouka Koukou no Rettousei 

(Netalentovaný na magické střední škole)


Magie.
Není produktem legend ani pohádek, ale technologií, která se v neznámém čase stala pro lidi realitou.
Nadpřirozená síla je technologie systematizována magií, magie se stává technickou dovedností. Uživatel nadpřirozené síly je tedy magický technik.
Magičtí technikové (zkráceně mágové) se cvičí na středních magických školách a na univerzitách.
Tohle je příběh o:
Defektním starším bratrovi s malými úspěchy.
Dokonalé mladší sestře bez chybičky s ohromnými výsledky.
Poté, co sourozenci nastoupili na střední magickou školu, se objevují denní nepokoje——.

Odkaz
Stav: AktivníMelancholy of Suzumiya Haruhi 

(Melancholie Suzumije Haruhi)

nacitani
Ne zrovna obvyklý příběh z prostředí japonské střední školy! Kjón je prvák na Severní střední škole. Za ním sedí inteligentní, energická a velmi znuděná Suzumija Haruhi, která se představí s tím, že se o normální lidi nezajímá - a proto by za ní měli jít a přidat se k ní mimozemšťané, cestovatelé v čase, lidé z jiných dimenzí a lidé s nadřirozenými schopnostmi, espeři. Proč chce tak moc nelidi? Protože lidé vůbec nejsou zábavní! Kjón se brzo zaplete s pokusy nezvyklé dívky, aby byl jeho život zajímavější, a zakrátko objeví svět, který je mnohem úžasnější, než může Haruhi kdy vědět.

Stav: Neaktivní


Monogatari

File:Bakemonogatari ebook 1.jpg

Monogatari se soustředí na Koyomi Araragiho, středoškoláka ve svém posledním roce školy, který se zaplete do různých nadpřirozených problémů jeho spolužaček a blízkých a snaží se jim pomoct.


Stav: Aktivní


Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu 

(Reinkarnace nezaměstnaného: Vážné přežívání v jiném světě)

nacitani
34 letého NEET otaku vyhnala jeho rodina z domu. Tenhle panic, tlouštík, nehezký, přesto milý chlapík na mizině zjistil, že jeho život vede ke konci smrti. Myslel na to, jak by byl jeho život o tolik lepší, kdyby se dokázal přenést přes temnou minulost svého života.
A zrovna při téhle lítosti uviděl, jak jede náklaďák vysokou rychlostí proti třem středoškolákům. Vyvine všechnu sílu, co jen v těle má, aby je zachránil, ale náklaďák ho přejede - a to ho zabije.
Když pak otevře oči, zjistí, že se reinkarnoval do světa mečů a magie, jako Rudeus Greyrat. Zrozen do nového světa prohlásil Rudeus: „Tentokrát budu opravdu žít tak, abych ničeho nelitoval!“ A tak začíná dobrodružství nově zrozeného člověka.

Stav: AktivníNo. 6


Dokonalý život, dokonalé město, dokonalý chlapec. Shion žije už od dětství ve městě No. 6 a díky své genialitě se dostane mezi elitu. Žije si perfektní život v luxusní části města, je mu předpovězena zářivá budoucnost hvězdy. Až do dne, kdy potká uprchlíka Nezumiho, hledaného VC. Ve chvíli, kdy zraněného chlapce ošetří, zpečetí svůj osud. Nic už není jako dřív. A město možná není tak dokonalé, jak na první pohled vypadá...

Stav: Aktivní
Oda Nobuna no Yabou

(Ambice Ody Nobuny)

nacitaniDěj novely od Mikageho Kasuky se odehrává v Japonsku zmítaném občanskými válkami. Sleduje příběh sedmnáctiletého středoškoláka Jošiharu Sagary, který se jednoho dne ocitne přímo uprostřed období Sengoku. Brzy ale zjistí, že zde něco není v pořádku – všichni samurajští velitelé se totiž proměnili v roztomilé dívenky. Jošiharu se setká s Nobunou Odou, parafrází známého japonského velitele Nobunagy Ody, a začne jí sloužit namísto Tókičiróa Kinošity, jenž byl v tomto alternativním světě zabit.

Odkaz
Stav: AktivníShin Sekai Yori 

(Z Nového světa)

Japonsko o 1000 rokov neskôr. Ľudstvu, ktoré získalo telekinetické schopnosti nazývané "Jyuryoku" sa podarilo vybudovať modernú spoločnosť aj napriek strachu z obávaných ohavností volajúcich sa "A-ki" (diabol) a "Gouma" (karmický démon). Avšak keď sa skupine študentov kvôli striktnej školskej kontrole podarí porušiť jedno z istých pravidiel, zostúpia priamo do ich najhoršej nočnej mory! Falošný mier sa rozpadne ako im fantastický archív povie pravdu o krvavej histórii ľudstva?!

Odkaz
Stav: Neaktivní


Spice & Wolf 

(Koření a vlk)

Spice & Wolf Volume 1 Cover
Život obchodného cestujúceho je osamelý, tento fakt je Lawrencovi Kraftovi dôverne známy. Túlanie sa z mesta do mesta len so svojim koňom, vozom a čímkoľvek na predaj čo mu prišlo do cesty, si obchodník celkom zvykol na túto rutinu - až do noci keď Lawrence objaví vo svojom voze spiacu vlčiu bohyňu.
Vezmúc na seba podobu pekného dievčaťa s vlčími ušami a chvostom, unavená zo starania sa o žatvy na vidieku si Holo uzavrie obchod s Lawrencom, že mu prepožičia prešibanosť Hola - bystrého vlka, aby mu pomohla zvýšiť zisk a on ju zato vezme so sebou na svoje cesty. Čo za biznismena by odmietlo takúto ponuku?
Ale Lawrence čoskoro zistí, že mať starobylú bohyňu ako spoločníčku pri cestovaní môže byť troška zmiešaným požehnaním.

Ukáže sa, že je toto vlčie dievča pridivoké nato aby sa dalo skrotiť?
Stav: Aktivní

Steins;Gate: Vzdálená ValhalaSide story zasazený rok a půl po hlavní sérii Steins;Gate. Je o 'Operaci Valhala', Okabeho únikovém plánu ze zajetí SERNu.


Odkaz
Stav: Dokončeno

Toradora! 

(Tygr a drak!)

Ryuuji Takasu je postrachom školy proti svojej vôli. Boja sa ho nielen spolužiaci, ale dokonca aj učitelia, za čo môže vzhľad, ktorý má po svojom zosnulom otcovi. Kamenná tvár a vražedný pohľad, ktoré ostatným naháňajú hrôzu, mu bránia nájsť si nielen nových priateľov, ale dokonca aj dievča. Ryuuji sa však nevzdáva. Spolu so svojim jediným priateľom, Yusaku Kitamurom, chce všetkým dokázať, že je pravým opakom. Navyše má plán, ako získať srdce svojej tajnej lásky, spolužiačky Minori Kushiedy. To však ešte netuší, že mu v škole skríži cestu skutočný delikvent menom Taiga Aisaka, inak známy ako „Malý tiger“. Dievča, ktoré si z neho urobí poskoka pre svoj vlastný „kuriózny“ plán…

Stav: Aktivní

Tsuki Tsuki!File:Tsuki Tsuki v01 000.jpgJednoho dne se Shinobu probudí a najde vedle sebe spící nahou blondýnku. Vůbec si ji nepamatuje. Kdo je to? Proč je u něj v posteli? Proč je nahá? A aby toho zlého nebylo málo, vejde do pokoje jeho sestra a uvidí je. Co se stane dál?

Odkaz
Stav: Aktivní

Tsukumodo Kottouten


nacitani(Starožitnictví Tsukumodo)

Sbírka povídek.

Odkaz
Stav: Aktivní


Watashi wa Futatsume no Jinsei wo Aruku!

(Začnu žít nový život)

Fí byla první princeznou jedné prosté země, Démanu.
Jednoho dne byla zasnoubena s králem Royem, králem chladným, oplávajícím krásou i dovednostmi, jehož schopnost vedení byla dokonalá a který by byl perfektní, pomineme-li jeho lhostejnost k ženám.
Zásnuby ale pro ni nebyly žádným důvodem k oslavě.
Proč? Protože její mladší sestra, která měla jak krásu, tak slávu, jejíž osobnost byla úžasná a jako chrámová kněžka měla záhadnou sílu, se zasnoubila z lásky s výše zmíněným králem. A Fí se tak stala jen přídavkem.
Chovali se k ní, jako by poskvrnila jejich pohádku, ale po určité události se Fí rozhodla, že už jí na tom nezáleží.
Nezáleží jí na tomhle životním stylu, kdy ani jedinkrát neviděla svého manžela a kde by strávila zbytek svých dní tlením v královské vile.
Rozhodla se, že začne žít nový život!

Odkaz
Stav: Aktivní

Jiné verze SAO

Na aheně: http://ahena.blog.cz/ (do 5. knihy)
Na Baka-Tsuki (1. kniha je od jiného překladatele): http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Sword_Art_Online_~Czech_Version~ 
Na Manga no Tamashi: http://manganotamashi.webnode.cz/novela/sao/ (1. kniha)

Komentáře

 1. Vždy chcem napísať a nikdy sa k tomu napokon nedostanem, ale dnes som si tú chvíľku našla! :) Ďakujem, že sem dávaš odkazy na naše preklady. :) Preukazuješ nám tým veľkú službu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy tam máte zase odkaz sem, takže také děkuju :)

   Vymazat
 2. Ahoj chcel by som sa opýtať, že či náhodou nevieš o preklade na
  Mahouka Koukou no Rettousei? Toto anime som práve dopozeral a je absolútne vynikajúce, ale bohužiaľ som nikde nenašiel cz verziu noviel ak to vôbec niekto prekladá. A keďže je to moje len 2 anime po SAO tak ani neviem kde by som sa to mohol opýtať. Tak sa pýtam teba nehnevaj sa ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel nevím o tom, že by to někdo překládal... ALE! Je tu možnost, že to budu překládat já, viz http://bakacz.blogspot.com/2014/09/vyber-nove-novely.html
   Šlo by pravděpodobně jen o první knihu (alespoň prozatím).

   Vymazat
  2. Wau tak to by bolo super! :D Okamžite tam píšem koment :D

   Vymazat
  3. Tak koment napísaný, už sa len modliť, za cz preklad Mahouky :D Veľká škoda, že to nikto neprekladá :( Určite by si to podľa mňa zaslúžilo preklad. Dokonca čo som písal jednému fanúšikovi anime na serialzone, ktorý videl proste hromadu anime, dal prvej sérii Mahouke 90-95% a to zaskočilo aj mňa, ale to anime si to plne zaslúžilo! :D

   Vymazat
  4. Taky se mi to dost líbilo :) A novela je prý ještě lepší (nevím, k jejímu čtení jsem se zatím nedostala). Akorát mě tam trochu děsí ta fyzika... Na druhou stranu je to dost výzva, no :D

   Vymazat
  5. Tak všeobecne sú novely/knihy lepšie ako filmy/seriály lebo to tam je popísané podrobnejšie :) Tak to ti verím, že tá fyzika bude problém lebo ja som magor už z toho čo bolo preložené v tom anime. Oni to tam síce pekne vysvetlia, ale aj tak som z toho kokot :D

   Vymazat
  6. No nevím, Log Horizon je prý rozhodně lepší jako anime (znovu nemohu posoudit, přečetla jsem jen první knihu... Ale je fakt, že mě to až tak moc neoslovilo). No, jestli mi to vyberete, bude sranda :D

   Vymazat
  7. Tak samozrejme sú aj výnimky, to je jasné :D Ale väčšinou je to tak, že sú novely lepšie :P

   Vymazat
  8. Inak škoda, že nie je viac takých ľudí ako ty, ktorí prekladajú anime. Ja to veľmi nesledujem videl som len SAO, tú Mahouku a určite si pozriem Akame ga Kill. A je blbé, že SAO prekladáte viacerí, aj kolegovia na ahena blogu a iné anime neprekladá nikto. Ako samozrejme všetky sa nedajú, určite nie jeden človek to je jasné :D Bohužiaľ japonské anime nie je také populárne ako nejaké filmy Hunger Games a pod. kde sa vydavateľstvá bijú o to, ktoré tú knihu preloží :D U anime sa nikto nebije o to :D

   Vymazat
  9. pokud vim tak Cindý překládá jen novely, a v tom s ní u SAO nikdo nesoupeří, MnT přeložili snad tři kapitoly a pak šli od toho...

   Vymazat
  10. Opravdu nepřekládám anime, nýbrž novely ;). A i další překládají novely - vždyť o tom tenhle celý příspěvek je.

   Vymazat
  11. Veď ja sa nehádam, že Cindý prekladá len novely :D Neviem kto sú MnT, ale títo sú tiež na volume 5 :D

   http://ahena.blog.cz/rubrika/sao-novela-cesky

   Vymazat
  12. Tak ty jsi psal anime. Anime a novely jsou dost rozdíl ;). A teď taková hra: zkus jet od vrchu tohoto příspěvku až úplně dolů. Schválně, jestli se ti podaří najít odkaz na další překlady SAO.

   Vymazat
  13. Máš na mysli tohle?

   Jiné verze SAO
   Na aheně: http://ahena.blog.cz/rubrika/sao-novela-cesky (5. kniha)
   Na Baka-Tsuki (1. kniha je od jiného překladatele, zbytek doplňuji já odsud): http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Sword_Art_Online_~Czech_Version~ (5. kniha)
   Na Manga no Tamashi: http://manganotamashi.webnode.cz/novela/sao/ (1. kniha)
   Odeslat e-mailemBlogThis!Sdílet ve službě TwitterSdílet ve službě FacebookSdílet na Pinterestu


   No tak pardón, veď viete o čom je reč :D Anime, novely taký detailisti vy dvaja :D :D :D

   Vymazat
  14. Ano, přesně tohle.

   Jsem nevěděla, že je rozdíl mezi knihou a seriálem takový detail...

   Vymazat
  15. Ale nejako neviem čo si tým chcela povedať, tou hrou ;)

   Vymazat
 3. Jiné verze SAO
  mám za to, že na aheně se již SAO vůbec nevyskytuje O.o

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj,
  Chtěl jsem se zeptat, zda čirou náhodou... :)
  Nevíš kde najít i dnes/nemáš překlady Spice and Wolf.
  Před pár dny jsem objevil toto anime a než jsem se nadál, byl jsem na konci. :/
  Sice jsem našel pár zmínek a vlastně i tady, že se někdo odhodlal k překladu novel, ale bohužel to bylo, zdá se, kompletně opuštěno a nemohu nikde najít přeložené soubory co stihly. V AJ sice číst mohu, ale mám zpravidla na každé stránce alespon pár slov, kterým vůbec nerozumím a někdy není snadné si je domyslet. :)
  Děkuji, David.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, v češtině či slovenštině kompletní překlad není. A co vím, tak ani rozpracovaný, kromě toho výše uvedeného. Mohu poradit jen mít po ruce slovník (ať už výkladový například na oxforddictionaries nebo překladový - lingea, seznam, ...). :)

   Vymazat
  2. Obával jsem se toho...
   Napsal jsem ti na e-mail, který jsem našel ve tvém profilu.
   Měl bych na tebe drobnou žádost, snad ti to nebude vadit.
   Jen nevím, zda ho stále využíváš. :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá

Barkarola pěny, část devátá