Barkarola pěny, část devátá


„Tak jsem přemýšlela,“ začala mumlat Asuna, když jsme vycházeli točité schodiště na páté podlaží, „Kizmel a vikomt vzali tu černou gondolu zpátky na hrad, že? A my nechali Tilnel zakotvenou u hradního mola. Jak se tedy na hrad vrátíme?“
„Hmmm
Zvážil jsem několik možností. „Až aktivujeme teleportační bránu na pátém podlaží, můžeme se skrze ní vrátit do Rovie a pak se znovu vydat na hrad Yofel asi
„Ale ve městě nemáme loď. To navrhuješ, že celou cestu poplujeme v těch kruzích?“
„Ne, můžeme si vyrobit další loď. Bude to hračka, pokud tentokrát nebudeme sbírat jen vysoce kvalitní materiály.“
„No, jasně ale tuhle pojmenuješ ty.“
Co jsem chtěl říct, mi uvízlo v krku. Moc dobře jsem věděl, že neumím vymýšlet jména.
Cestou po schodech jsem si odkašlal a nervózně se zasmál, paže jsem měl překřížené. Asuna znovu promluvila.
Takže budeš dál používat ten meč?“
„Co? Ehm, ne
Uvolnil jsem paže a přejel jsem po jílci za mým pravým ramenem. Kožená rukojeť byla dobře zaužívaná a meč mi během boje proti bossovi podlaží sloužil dobře. Jeho staty se od mé Žíhané čepele +8 příliš nelišily, ale přeci jen to byl meč někoho jiného. Meč nějakého NPC.
Možná proti tomu Slabšímu rytíři lesních elfů budu ještě někdy bojovat. Není to nemožné, ale ta myšlenka mi nedala pokoj.
„Až se vrátíme na hrad Yofel, vezmu si jako odměnu za úkol jednoruční meč a budu ho používat jako hlavní zbraň. Ty by sis měla pořádně rozmyslet, co si vybereš, Asuno. Dostaneme dvě věci, nezapomínej.“
„To jsi byl až tak nadšený z toho, že dostaneš dvě věci?“ zeptala se, znělo to trochu jako zaúpění. „Ten lord byl velmi zvláštní, nemyslíš? Celé roky se zamykal v úplně temní místnosti, dokonce předstíral, že je nemocný
„Jo, je to zvláštní. Zajímalo by mě, jestli by nám Kizmel řekla, jak k té jizvě přišel, kdybychom se jí zeptali
„Ne, nestrkej do toho nos.“
„A-ale, to tys o něm začala přemýšlet první.“
Během všeho toho povídání jsme vycházeli potemnělé schodiště.
Tohle je vlastně potřetí, co schody od místnosti bosse k dalšímu podlaží vycházím společně s Asunou – počtvrté, pokud se počítá první schodiště vůbec, kdy šla jen pár minut za mnou. Vždy jsme byli nahoře jako první, protože se obě gildy dohadovaly ohledně odměn za porážku bosse a chtěly po nás, abychom se postarali o aktivaci brány. Zajistit, aby byli všichni spokojení, když se odměny dělily mezi tolik lidí, určitě nebylo snadné.
S Asunou jsme, technicky vzato, měli právo se jejich turnaje házení kostek zúčastnit, ale pokaždé jsme odmítli. Částečně proto, že to byla dlouhá a nudná otrava. A částečně
„Je jedno, jak k té jizvě přišel. Vikomt je moc milý člověk,“ zamumlala Asuna, jako by mi četla myšlenky.
„Jasně že je. Pomohl nám porazit bosse.“
„Nejenom to. Myslím, že trochu oslabil svůj poslední útok, abys mohl dostat bonus PÚ, Kirito.“
M-možná ano,“ zamumlal jsem a rozpačitě si odkašlal.
Vzhlédl jsem. Dvoukřídlé dveře, které nás na konci našeho výstupu čekaly, už začínaly být ve tmě viditelné. Ale bude reliéf v nich stejný jako v betě, nebo se bude lišit?
Náhle jsem si uvědomil, že kroky vpravo za mnou už nejsou slyšet. Otočil jsem se. Šermířka s nasazenou kapucí se na mě dívala, jako by chtěla něco říct.
C-co? To jsi tolik chtěla bonus PÚ?“
„Ne!“
Na chvíli nafoukla tváře, pak se ale zatvářila vážně, váhavě. Otázka, která nakonec zazněla, měla co do činění s budoucností, o které se tolik snažila nepřemýšlet.
Hele. Jak dlouho se mnou budeš spolupracovat?“
Díval jsem se do oříškových a nemrkajících očí.
„Dokud nebudeš natolik silná, že mě už nebudeš potřebovat.“
Hmm,“ zamumlala Asuna. Na tváři se jí objevil úsměv krátký a křehký jako bublinky, které stoupají z hluboké vody. Vyskočila o schod výše.
Rychle jsem se otočil a zadíval se na dveře vedoucí na páté podlaží Aincradu. Pak jsem se vydal dál.

Komentáře

 1. Díky za překlad, odteď bude zas hl. série že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, ještě doslov a ilustrace, to bude zítra, a pak bude 13. kniha. Kdy přesně, to ti teď nepovím, ale mám teď trochu víc času, takže snad to nebude dlouho trvat :)

   Vymazat
 2. jako obvykle díky za vynikající překlad

  OdpovědětVymazat
 3. Moc děkuju za překlad. Kdy plánuješ udělat další knihu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli myslíš SAOP 4, tak to je zatím ve hvězdách. Přemýšlím totiž, že bych se prozatím soustředila na hlavní sérii, abych byla víceméně tak daleko jako anime (s tím, že mě pak nejspíš předežene). Ale ještě nad tím budu přemýšlet a uvidím, jak se mi bude co chtít dělat.

   Vymazat
 4. Najs, se mi to po 3 měsících povedlo dočíst :DDD

  Díky za překlad, jako vždy.:)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá