Doslov

Za korekturu děkuji Kioshimu!

Děkuju, že jste si přečetli Sword Art Online 12 – Alicization: Vzestup. Začátek, Běh, Obrat – tohle je už čtvrtá kniha v epizodě Alicization, takže už by měl být v dohledu konec, ale… nojo, Kiritovi a Eugeovi cesta nahoru celkem trvá. Teda, Centorijská katedrála má sto podlaží, jako Aincrad, takže je asi těžké dostat se až tak vysoko. Na vrcholek by se měli dostat v další knize, takže pár schodů ještě vydržte, prosím!
Podtitul této knihy, Vzestup, samozřejmě popisuje jejich postup věží vzhůru. V angličtině se kniha jmenuje Rising. „Rise“ se ale nepoužívá, kdy jdete po schodech nahoru, to je „go up“. Nezapomeňte na to ti z vás, kteří ještě studujete, při testu z Posvátných umění – teda, angličtiny!
První kniha SAO se do knihkupectví dostala v dubnu 2009, kniha 12 vyšla poprvé v dubnu 2013. SAO už tedy trvá čtyři roky. V příběhu začala hra SAO v listopadu 2022 a Alicization se děje v červnu 2026, to jsou tedy tři roky a sedm měsíců. (A pro chudáka Kirita v Podsvětí další dva roky…)
Během toho času toho Kirito, Asuna i ostatní mnoho zažili jak ve virtuálním, tak skutečném světě, vyvíjely se jejich osobnosti. Mě jako autora nenapadá, že by se pro mě něco změnilo. Mám tak stálou osobnost i životní situaci, že přemýšlím, jestli za tím není Administrátorka! Ani jsem nevyměnil notebook, na kterém píšu! (Ale je fakt, že písmenka už ze všeho toho psaní celkem blednou.)
To asi znamená, že se změn bojím a nemám je rád. Víc mi vadí, že bych musel změnit své okolí, než nakolik bych si chtěl vylepšit počítač. A každý týden rád jezdím na kole po stejné trase, do posledního metru… ale myslím, že pokud nezažiju nové věci, bude mé psaní stále omezenější. Doufám tedy, že tento rok bude změn plný. Napřed si musím pořídit nový notebook… ale achjo, nasazovat ochrannou fólii bude taková otrava…
Vzhledem k těmto mým neúspěchům i dalším jsem velmi vděčen svým redaktorům panu Mikimu a panu Cučijovi; mému ilustrátorovi abecovi, který svou práci odvádí vždy znamenitě, i když má pořád ruce plné; a samozřejmě i vám všem, svým čtenářům. Moc se těším na náš společný pátý rok!

Reki Kawahara, únor 2013


Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá

Barkarola pěny, část devátá

Barkarola pěny, část šestá