Doslov

Děkuji Kioshimu za korekturu.
Ilustrace budou o něco později než obvykle, ale nemusíte se bát, že jsem zapomněla :)

Ahoj, tady Reki Kawahara. Díky, že jste si přečetli Sword Art Online: Postup 2.
Jelikož už jsme se zajeli, je asi čas přiznat, že tento šílený koncept zdolání Aincradu od prvního podlaží dál nezačal přesně v této podobě.

Jak ti z vás, kteří se od července do prosince 2012 dívali na anime sérii SAO, vědí, anime přeskládalo události Aincradu chronologicky. Já jsem ale v novelách dřívější události Aincradu v podstatě úplně přeskočil. Začínám prvním dnem hry v prosinci 2022 a pak přeskočím o šest měsíců dále, do dubna 2023, kdy Kirito potkal Černé kočky úplňku.
Mezi první a druhou epizodou anime by to byl až příliš veliký skok, a tak někdo navrhl, abych napsal povídku, kde bude alespoň poražení prvního bosse. A tak jsem vytvořil povídku, kde se setkají Kirito s Asunou a která končí bossem. Rád (?) vzpomínám na bledé výrazy producentů, když jsem jim donesl dvakrát tolik stránek, než kolik potřebovali. Tak vznikla Árie za bezhvězdné noci, která je v první knize série Postup.
To byl v podstatě konec mé práce, ale jakmile jsem Árii dokončil, pořád jsem přemýšlel nad tím, co se s Kiritem a Asunou dělo dál. To jsem napsal i v doslovu minulé knihy, že jsem prostě chtěl vidět, co naši dva hrdinové (a Argo, Agil a Kibaó) udělají na druhém podlaží. Kdybych to ale začal psát, vznikly by rozpory s hlavní sérií, a tak jsem si nějakou dobu nebyl jistý, co dělat.
Ale pro spisovatele prostě platí, že jakmile najdou něco, co by chtěli napsat, nedokážou se zastavit… a tak jsem jak v transu sepsal Rondo křehké čepele, které bylo nakonec mnohem delší, než jsem očekával. Brzy na to jsem zjistil, že budu moci dát Árii i Rondo do jedné knihy, v říjnu 2012. Série Postup byla tedy v mnoha smyslech produktem nečekaných okolností. Nebýt návrhu od producentů anime, ani náhodou bych nenašel odhodlání sepsat všech sto podlaží Aincradu od začátku – ačkoli jsem přesně po tom toužil.
A jelikož jsem už začal, není cesty zpět do Města Začátků! Konečně tedy vydávám i příběh třetího podlaží, Koncert černé a bílé. Jak jsem v minulé knize řekl, tématem tohoto příběhu je kampaňový úkol. Nerad to přiznávám, ale tolik jsem se zaměřil na NPC Kizmel, že druhá část úkolu musela být rychle dokončena.
Během psaní jsem si stále znovu uvědomoval, jak zvláštní jsou úkoly v MMORPG. V RPG pro jednoho hráče se vaše postava narodila do tamního světa a vydá se za dobrodružstvím, takže dává smysl, že dělá všechny ty úkoly. Ale hráčské postavy v MMO vždy působí jako lidé v cizí zemi. Jejich postavy jako by na sebe braly povahu hráče… takový mám pocit ze skutečných MMO, ale v SAO, této fiktivní VRMMO postavy skutečně jsou hráči. Kirito a Asuna jsou návštěvníci z „cizí“ říše skutečného světa, a tak mohou pokořovat úkoly v Aincradu. Když jsem psal Koncert, přemýšlel jsem, jak se asi cítí a co si myslí. A proto jsem musel napsat i něco málo o tom, jak Aincrad vznikl, a později toho odhalím ještě více. Ostatně, kampaň bude pokračovat ještě dlouho.
Příběh čtvrtého podlaží nejspíš vyjde příští rok, ale i tak chci Kirita a ostatní sledovat až ke stému podlaží. Snad se ke mně přidáte. Příští kniha hlavní série SAO je čtrnáctá, která… [z důvodu spoileru vynecháno]. Doufám, že si ji přečtete!

A znovu musím poslat svá tisícerá díky ilustrátorovi abecovi za to, že ačkoli má tak nabitý program, udělal tak cool a napínavé ilustrace. Panu Kurusovi za to, že z mých nesmyslných náčrtků udělal takovou nádhernou mapu a jako obvykle i svým obléhaným redaktorům, panu Mikimu a panu Cučijovi. A také srdečné díky všem čtenářům za to, že jste si udělali čas na mou celkem třicátou vydanou knihu!! Uvidíme se zase příští rok!!

Reki Kawahara, říjen 2013Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá