Doslov

Ahoj všichni, já jsem Reki Kawahara.
Děkuji, že jste si přečetli Sword Art Online 11 – Alicization: Obrat. Ten podtitul má znamenat, že nastal bod obratu, ale zda je to skutečně polovina epizody Alicization... promiňte, ale tím si ještě nejsem jistý! V této knize končí školní život Kirita a Eugea a přesouvá příběh do nové fáze. Objeví se postava se jménem, které je Kiritovi povědomé, a zjistíme, co stojí za tajemstvím stvoření Podsvětí... a pak plesk, najednou je konec knihy. Nedokážu se dost dobře omluvit za to, že jsem skončil tak náhle. Udělám, co budu moci, aby se k vám dvanáctá kniha dostala co nejrychleji, mějte proto se mnou prosím trpělivost.
Tohle je šestá kniha, kterou jsem letos vydal, takže stále ještě zvládám své tempo šesti knih za rok od mého profesního debutu v roce 2009. Tento rok, 2012, byl pro mě zásadní. Accel World i Sword Art Online se dočkaly anime zpracování a já se setkal s mnoha lidmi, kteří mi dali spoustu podnětů k zamyšlení se nad mým psaním. Kvůli nedostatku místa to bohužel nemohu dále rozvést, ale v podstatě to bylo něco ve smyslu toho, abych „bral tvorbu svého příběhu vážně, ale zároveň si ji užil“.
Psaní knih je osobní úkol. Když se zabýváte svými vlastními myšlenkami, může vás to trochu odradit. Ale užívat si psaní a celý proces je základem motivace k tvorbě, a tak bych se chtěl vrátit k základům a prostě si příští rok užít psaní každé knihy. Snad mi mé tempo šesti knih za rok vydrží co nejdéle! Samozřejmě to nedělám jen kvůli tomu tempu jako takovému, ale moc dobře vím, že když povolím, už pak později znovu nezrychlím. A tak chci střídat SAO a AW a vydat knihu každý druhý měsíc, dokud série nedokončím... řekl, čímž na sebe tlak vyvíjel ještě víc.
Tenhle rok jsem začal i sérii Postup, celkem to tedy byly čtyři knihy SAO. Musím říct své vřelé dík abecovi, který vykouzlil tolik nádherných ilustrací, i když měl neskutečně nabitý program kvůli přípravě anime. A omlouvám se panu Mikimu a panu Cučijovi za to, že jsem se několikrát opozdil v dodání částí rukopisu. I tenhle doslov už měl být odeslaný před třiceti minutami!
A mé nejvřelejší dík patří samozřejmě vám všem, kteří příběh dále sledujete. Snad se znovu uvidíme i příští rok!

Reki Kawahara, říjen 2012


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá