Otázky a odpovědi, 2. místo

Taková menší oddechovka před další částí 5. kapitoly, na které se už pracuje.
Menší rozvrh na srpen, když v červenci to šlo tak hezky:
- Kapitola pátá, části 8 a 9
- Rondo, části 10 a 11
- Duhový most, část 4 (dost možná až na začátku září)

DanMači by pak vyšlo na konci září či na začátku října, jedná se zase o celkem dlouhou kapitolu, takže uvidím, jak mi práce na ní půjde. Stále ještě není rozhodnuto o tom, co bude po DanMači 1, klidně nadále hlasujte v komentářích tady či na vedlejším blogu.
A také, pokud byste rádi viděli nějaký příběh ze SAO, který ještě přeložený není, klidně se ozvěte. Posunu ho na svém seznamu překladatelských priorit o něco výše :)
Což mi připomíná - SAO Ordinal Scale má na DVD/Bluray vyjít ke konci září. Takže pokud se to pak bude dát sehnat, mohly by být titulky k Vánocům (možná dříve, možná později, nemám s tím takové zkušenosti, abych mohla něco jistojistě slibovat). Očekávejte softsub, kde možná nebudou vždy perfektně umístěné nápisy obchodů apod., jelikož takový vymoženosti fakt neovládám :D

2. místo - Heathcliff (Akihiko Kajaba) - 48 hlasů (75)D: Jsi boke? Nebo cukkomi? [Boke a cukkomi jsou součástí manzai, komediálních představení dvou lidí. Boke je ten vtipný, cukkomi vážný.]
O: Když jsem byl na základní škole, jen pár lidí se smálo mým boke vtipům.

D: Jakou hru máš nejraději?
O: Jestli to má být mimo SAO, tak Wizardry, už dost stará hra. Hodně jsem z ní čerpal inspiraci.D: Jsou všichni hlavní členové SAO z Tokia, protože jsi to tak vybral?
O: Nebyla jen jedna část skupiny první linie z Tokia? (Poznámka Kunoriho: Lisbeth a Silica jsou z vesnice, ale bydlí na internátu střední školy, kam chodí i Kirito)D: Měl jsi před dokončením SAO nějaké velké potíže?!
O: Byl to pochod smrti, který slova ani nedokážou plně popsat.D: Jaký máš koníček, prosím?
O: Asi vaření.D: Kajabo, jste omezen jen na jeden typ!! Chtěl bych vědět, jaké ženy se vám líbí...
O: Nějak nevím, jaký je můj typ, vzhledem k tomu, že jsem si byl blízký je s jednou ženou.D: Baví tě kromě výzkumu a vývoje ještě něco dalšího?
O: Rád vařím.D: Jaká je první technika skillu Svatého meče?
O: „Boží meč“, je to technika, při které vydá meč oslnivou záři a oslepí protivníka.D: Věděl jsi o existenci Yui?
O: Nevěnoval jsem jí žádnou pozornost, byla to vskutku promarněná příležitost.D: Hráči, které jsi měl rád, nebo ses o ně zajímal, prosím. I s důvody, pokud to jde.
O: Nešlo o nějaké romantické pocity, ale dost mě zaujala Asuna. Trochu mě překvapilo, když ji Kirito ukradl.D: V jakém kroužku nebo klubu jsi byl?
O: Na střední škole jsem byl v matematickém kroužku. Na univerzitě jsem byl od prváku krátce v laboratoři, do žádných klubů jsem nepatřil.D: Jak silný jsi bez podvádění?
O: Se svými nynějšími reflexy nemůžu vyhrát proti mladým...D: Co pro tebe znamená Kirito?
O: Když mě prohlédl na 75. podlaží, podezříval jsem, že je to nějaký plán nastrojený některými lidmi ze SAO společně s lidmi ve skutečném světě.D: Jaká kritéria museli splňovat ti, co se chtěli přidat k Rytířům?
O: Několik hlavních členů jsem vybral já v podstatě podle jejich fyziologických parametrů, ale popravdě, většinu členů skupiny přibrali mí podřízení.D: Co bys dělal, kdyby byla vyhlazena celá čistící skupina? Přeci jen, pochybuju, že by jiní hráči zkoušeli dokončit hru.
O: No nevím, myslím, že by se objevila nová skupinka, ne? Samozřejmě tohle říkám proto, že do jisté míry věřím ve všechny hráče.D: Připravil sis nějakou řeč a tak podobně, které bys použil při odhalení své identity na 95. podlaží?
O: No, samozřejmě jsem si část toho představení už připravil, všichni by se až třásli z toho, jak dramatické by bylo. Všichni SAO hráči vážně tratí na tom, že to neviděli.D: Sleduješ pokračování toho snu? (není třeba odpovědi)D: Jaké to bylo, hrát za Heathcliffa?
O: Uspokojující.D: Kolik HP bys měl, kdybys neměl stav Nesmrtelnosti?
O: Myslím, že by se to moc nelišilo od Kiritových statů na konci hry.D: Kým je pro tebe ta osoba ve skutečném světě?
O: Spolupracovnice a někdo, kdo je mi skutečně blízký.D: Prosím, řekni mi všechny skilly v SAO.
O: Sice bych to zvládl, ale prostě na to nemám dost místa. Pokud to chceš vědět, přihlaš se v první den hry v roce 2012.D: Změní se oranžová jména v SAO časem na zelená? Nebo tam možná funguje nějaký atribut karmy, který se dá obnovit úkolem od NPC?
O: Během prvních tří příležitostí, kdy jméno zoranžoví, se časem zelená barva sama obnoví. Pak je možné obnovit zelenou úkolem. Od pátého zoranžovění už zůstane jméno oranžové. Výjimkou jsou ti, kteří jsou oranžoví, protože někoho zabili. Ti nemohou získat zpět zelenou barvu.D: Kolik je druhů zbraní pro každý typ zbraně? (Jakože kolik jednoručních mečů, kolik kopí atd.)
O: Pro každou kategorii bylo připraveno mezi dvěma a třemi tisíci druhy. Ale osmdesát procent z toho byly unikátní zbraně s vlastními jmény.D: Otázka pro vývojáře. Jsou v SAO nějaké projektilové zbraně (luky, kuše)?
O: O tomhle jsme se v týmu hodně dohadovali, ale nakonec jsme zbraně na dálku omezili na házení šipek. Měli jsme připravené i speciální zbraně jako bumerangy a čakramy, ale ty lidé moc neocenili.D: Teď nejspíš existuješ jako první elektronický mozek na světě, ale co si myslíš o umělé inteligenci s vysokou adaptivitou?
O: Mám jen pseudo-osobnost na stejné úrovni, na jaké jsou existující AI. Pokud bych tohle nebyl schopný rozpoznat, nejspíš bych se nakonec porouchal. Věřím, že tohle riziko by zůstalo, i kdybych úspěšně zkopíroval svou duši...D: Jaká je v SAO vrcholná technika pro různé skilly?
O: V podstatě jsou to ty mnohoúderné, ale existují i výjimky, třeba vrcholná technika „lai“ ve skillu Katana.D: Vymyslel jsi i další unikátní skilly a tak podobně?
O: Od 90. podlaží dál se mělo odemknout 8 dalších unikátních skillů. „Čepel temnoty“, „Battódžucu“ [umění vytahování meče z pochvy, japonský termín pro techniky začátku boje, jako je třeba vzdálenost, načasování atd.] „Šurikendžucu“ [techniky užívající šurikeny], „Nekonečné kopí“ a tak dál... věnoval jsem jim hodně práce, ale...D: Co byla zač první hra, kterou jsi vytvořil?
O: To bylo ještě na základní škole, šlo o jednoduchou puzzle hru.D: Jak by váš souboj dopadl, kdybyste měli stejné podmínky?
O: To asi mluvíš o souboji s Kiritem? Měl se uskutečnit až na posledním podlaží Aincradu, ale...D: Máš hodně dalších skillů?
O: Svatý meč mi sám o sobě stačí, ale měl jsem i skilly Jednoruční meč a Obouruční meč.D: Jak jsi v průběhu hry pracoval na Cardinalu?
O: Když SAO běželo, nechal jsem Cardinal v podstatě běžet bez kontroly, podle všeho fungoval bezchybně.D: Miloval jsi tu, která se o tebe starala?
O: To bych mohl tvrdit jen v případě, že bych rozuměl tomu, co láska přesně je.D: Řekni mi, prosím, co byla první hra, jakou jsi kdy hrál.
O: Byla to hrozně stará RPG, Wizardry.D: Takže, vážně jsi už od dětství měl rád věci spojené s hrami a počítači?
O: Spíš jsem byl knihomol.D: Připravil jsi různé eventy pro chvíli, kdy ses chtěl na 95. podlaží odhalit?
O: Samozřejmě by to byla pořádná podívaná... nebo jsem to tak alespoň plánoval.D: Akihiko Kajabo, co si myslíte o Nobujukim Sugóovi?
O: Přemýšlel jsem, jestli si nevybral špatný akademický obor.D: Byla mezi tebou a tvou pomocnicí ve skutečném světě láska?
O: Těžko říct, jestli jsem úplně porozuměl lásce tak, jak ji vnímá většina lidí na světě...D: Bylo tvým hlavním cílem stát se obyvatelem virtuálního světa? Nebo jsi měl i nějaké další cíle?
O: Dosáhl jsem svého cíle, když se Aincrad vznesl do vzduchu... tak to mělo být, ale.D: Přemýšlíš o svém bytí jako o tom, že jsi „naživu“? Nebo se považuješ za „mrtvého“?
O: Po biologické stránce jsem nepopiratelně mrtvý.D: Co si myslíš o majorce v Ghost in the Shell? (Pokud to tedy znáš)
O: Bezostyšně jí závidím to dokonalé umělé tělo.D: Proč jsi dal do nastavení možnost vypnutí etického kódu?
O: Možná proto, že to byl svět téměř bez neřestí, například alkoholu a cigaret.D: Materializuješ se někde v dohledné době?
O: Moc rád bych se stal duchem, ale zřejmě se to v brzké době nestane.D: Kajabo, řekněte mi, prosím, co si myslíte o „smrti“. Já o ní přemýšlím jako o prodlouženém spánku.
O: Vymazání nashromážděných informací, řekl bych. Považuji smrt za neúplnou, pokud za sebou něco necháš.D: Co tě baví kromě IT?
O: Celkem rád vařím. Pak asi go. [Desková hra podobná šachům.]D: Co je pro tebe na světě nejdůležitější?
O: Ani nevím, zatím jsem to nejspíš ještě nenašel.D: Co je tvým snem?
O: Dostat Aincrad do vzduchu... to můj sen byl.D: Vytvořil jsi i neherní softwary? A taky, teď jsi zřejmě elektronický mozek. Všiml sis nějakých chyb v myšlení, paměti a schopnosti učení, které jsi jako živý neměl?
O: Ani než jsem začal vytvářet SAO, nemohl jsem si dovolit věnovat čas neherním softwarům. A co se toho elektronického mozku týče... navzdory tomu jménu je to jen skupina programů, která kopíruje mé přemýšlení a paměť na nejvyšší proveditelné úrovni. Nedá se to tedy porovnávat s minulostí.D: Jaká byla tvá nejšťastnější chvíle během hraní SAO?
O: Asi chvíle, kdy Kirito prohlédl mou skutečnou identitu. Tehdy jsem konečně pochopil, že jsem jen další hráč.Extra - Kunori (Fumio Kunori) - 30 hlasů (32)


D: Budete psát vedlejší příběhy i po skončení SAO série?
O: To nevím. Dokud neskončí, nebudu to vědět...D: Jaké máte povolání?
O: S novelami to nemá nic společného, ale pracuji ve světě nakladatelství.D: Jak jste vysoký, kolik vážíte, jaké tři míry máte? Jaký typ žen se vám líbí? Haha.
O: É, osobní údaje si rozhodně ponechám v tajnosti. Líbí se mi ženy závislé na knihách.D: Kolik času denně věnujete psaní?
O: Většinu práce dělávám v rodinné restauraci, takže to moc dlouho netrvá. Nové části mi obvykle zabraly tak dvě hodiny psaní.D: Odkud čerpáte inspiraci?
O: Hodněkrát mě něco napadlo, když jsem v posteli před spaním přemýšlel o různých věcech. Většinou ty nápady ale do rána zapomenu.D: O jaké postavě se vám píše nejhůř?
O: Nejspíš o Kiritovi. Myslím, že v průběhu série je to nejvíc měnící se postava.D: Máte představu toho, jaká píseň se hodí k jaké postavě?
O: Ne! Ale při psaních některých scén si hudbu představuju. Například během zničení Aincradu mi v hlavě zněla píseň Jakusoku od Hiroko Kasahary.D: Nezačal jste toho hlasování trochu litovat, když jste musel odpovídat na každou otázku?
O: Trochu? Začal?D: Kolik Kunorijů doteď bylo? (metabolicky)
O: To zjistíš, až se staneš dalším Kunorim... [Meta Metabolic má být mysteriózní/hororová web novela, ve které byl tématem on sám]D: Jaké novely, které nejsou od vás, byste mi doporučil?
O: Vzhledem k tomu, kolik jich je, se mi neodpovídá snadno... z těch nejlepších by to asi byly Sentó jósei Jukikaze [Bojová víla Jukikaze] a Tamaší no kudótai [Co pohání duši] od Čóheie Kanbajašiho, série Šindžukuzame [Žralok Šindžuku] od Arimasy Ósawy, Jack Ryan od Toma Clancyho a Vorkosiganská sága od L. M. Bujoldové.  Tyhle knihy si každý rok znovu pročítám.D: Jaké jsou vaše plány do budoucna ohledně psaní?
O: Zatím přemýšlím jen o psaní do konce SAO 4 [Alicization], dále nevím!D: Zvažoval jste, co by se dalo vylepšit na vaší práci (SAO)?
O: Hodněkrát. Hlavně přemýšlím o SAO 1 [Aincrad], které jsem psal ještě jako pořádný amatér, rád bych to celé pořádně předělal... to už ale říkám dva roky, že (haha).D: Jakou svou postavu máte nejraději?
O: Snažím se je vnímat objektivně (haha). Mám pocit, že když vás příliš uchvátí vaše postava, neskončí to dobře!D: Nevadilo bych vám, kdybych Kiritův příběh zpracoval do hry, s tím, že bych nepoužil vaše postavy?
O: Díla odvozená od mého rozhodně vítám.D: Co budete dělat, pokud se v hlasování dostanete na první místo?
O: Dám si inzerát, že hledám milenku.D: Kterou z dívek v SAO sérii byste chtěl jako svou skutečnou přítelkyni?
O: Dá-dávám si pozor na to, abych se na své postavy díval s odstupem, takže... (haha)D: Prosím, povězte mi, jak jste vymyslel koncept pro Meta Metabolic.
O: Stalo se to, když jsem přemýšlel, jak snadné by to bylo, kdyby mi chtěl někdo kreslit ilustrace.D: Kdybyste měl dát Asuně hlas, čí hlas by to byl?
O: Směle řeknu, že hlas Máji Sakamoto. [např. Šinobu Ošino v Monogatari, Crona v Soul Eater a další]D: Kolik nových nastavení jste udělal jen kvůli tomuhle hlasování na otázky a odpovědi?
O: Už to ani nepočítám.D: Existují vaše díla i mimo internet, pane Kunori?
O: Ne, neexistují.D: Věnujte mi, prosím, část rychlosti vašeho psaní.
O: Už jsem ji vyčerpal.D: Zvedl byste mě?
O: Pokud jsi roztomilé kotě, tak určitě.D: Pane Kunori, co pro vás znamenají novely?
O: Pokud tím myslíš „psaní novel“, tak je to trénink mé schopnosti formulovat věty a mé kreativity... tak to alespoň bylo, dokud jsem si nezaložil tyhle stránky... mám pocit, že poslední dobou nejsem zrovna ve vrcholové formě.D: Proč tu sérii nevydáte jako knihu?
O: Je celkem náročné vydat novelu vlastním nákladem... vzhledem k počtu stran by to bylo něco šíleného...D: Buďte upřímný: nelitujete, že jste tenhle projekt začal?
O: Zbývá už jen tak pětina... už jen tak pětina...D: Mimochodem, co elektronická sestra a mág knihovny?
O:  (Çд), ach, o ničem jsem neslyšel. [Ne, taky netuším, o co v této otázce jde - možná narážka na jeho jinou web novelu.]D: Díky, že jste SAO napsal. Doufám, že to vážně vydáte.
O: Také moc děkuji. Vydám... no, popravdě dost pochybuju, že je to na vydání dostatečně kvalitní... (haha)D: Na co při psaní díla myslíte jako první?
O: Na závěrečnou scénu.D: Pane Kunori! Prosím, vydejte nějak SAO, i kdyby vlastním nákladem!
O: Chci něco vydat vlastním nákladem, říkám to už roky, ale vzhledem k počtu stran by bylo dost složité dát všechny hlavní příběhy dohromady.


D: Můžeme čekat, že v Novém Aincradu bude poslední boss něco jako „Ďábelský král Heathcliff“?
O: To by se samozřejmě nestalo... nebo jen možná ne, hm. (haha)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá