PDF verze - knihy 8 a 9

Tak, na přání vytvořena dvě ze tří PDF!
Kniha 8 ZDE a kniha 9 TADY.


Ještě vás ovšem požádám o trochu feedbacku. Vyhovují ilustrace lépe takhle (bez okrajů, dle potřeby otočené na šířku), či jak byly dříve? V počítači se mi více líbí toto, ale nezkoušela jsem vychytávky jako čtečky nebo i mobil.
A dále, jelikož jsem k pdfkům celkově moc feedbacku nedostala, zkuste mi napsat, co vám vyhovuje a co ne. Písmo, velikost písma, řádkování, okraje... Snažila jsem se to dělat tak, aby se to líbilo mně (tedy abych mohla mít otevřenou celou stránku najednou a písmo bych přečetla, proto je to veliký jak krá... ehm, stodola; okraje, které tomu dodávají šmrnc a tak). Pokud to ale většině z vás moc nevyhovuje, klidně se ozvěte! Nemám problém to do budoucna upravit ke všeobecné spokojenosti :)
PDF pro desítku udělám, až budu mít dostatek feedbacku (klidně i pozitivního! Přeci jen, pochvaly dělají člověka šťastným a šťastní lidé mají tendence k hyperaktivitě!) O:)


Komentáře

 1. Cindý milujem ťa! Vieš o tom?! :D Vážne z celého srdca ti ďakujem. je mi jasné, že tá prvá veta na přání bola adresovaná mne co? :D
  No a teda idem ti dať feedback, keď sa už s tým toľko trápiš! Čo sa týka ilustrace, tak mám tiež len PC ostatné neviem posúdiť. Ako v podstate mi to jedno, ako ti to vyhovuje. Asi sa mi viac páči táto nová varianta bez okrajov otočené podľa potreby. Ale predtým varianta bola tiež v pohode ;) Ďalej písmo, no na mňa je to dosť veľké ako tá kravská stodola alebo čo si to chcela napísať :D Lepšie sa mi páči tá varianta čo tu máš odkaz v prvej knihe na SAO 1-4
  https://uloz.to/!JTVuHxPrC/sao-novela-1-4-rar
  kde je cca polovičný počet strán. Ale v pohode ja som rád, že to je vôbec v pdf verzii, takže pokojne si to rob, ako to vyhovuje tebe ;) nechcem ti zbytočne pridávať prácu, ktorú by si radšej mohla stráviť prekladom ďalších kapitol ;) Tvôj vždy verný fanúšik! :D
  Roman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ta varianta není ode mě. :D
   Jako mně se hlavně líbí, že s tímhle písmem je počet stran +- stejný jako v originále, což je prostě kůl. Ale nevím, příště se rozmyslím, jestli ho nechám stejné, nebo to trochu změním :)
   Díky za feedback!

   Vymazat
  2. Jojo viem, že to je od niekoho iného ;)
   Ano to som si všimol, že aj originál má podobný počet strán :) Pokojne si to takto nechaj ak sa ti to páči, ja sa prispôsobím ;) Ako som písal, som hlavne rád, že to vôbec dávaš do pdf. Už aká forma mi je viac menej jedno :P
   Nemáš vôbec za čo! :D

   Vymazat
 2. Jej super. Děkuju za pdf verzi 8. a 9. knihy. Sice jsem teprve u 5. knihy, ale já se sem pomalu dostanu. :D Uvidíme co bude dříve jestli já nebo 10. pdf verze. :D Jinak já jsem pro tuhle verzi jak máš tady v 8. knize. Hezky se to čte. Takže za mě je to dobrý a jelikož jsem to málokrát zmínil. :D Děkuji za pdf verze SAO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a plus jsem se chtěl zeptat až nějak přeložíš nějaký ten celek vedlejších příběhů. Plánuješ je taky vydat v pdf verzi?

   Vymazat
  2. To by tiež nebolo zlé ;) Pripájam sa k prosbe, na pdf verziu vedľajších príbehov :)
   R

   Vymazat
  3. To jsem taky zvědavá, co bude dříve! :D

   Vedlejší příběhy jsem jako pdf chtěla udělat už déle, nicméně lehce pokulhávám s vymýšlením toho, jak to udělat (jakože určitě by to byla "sbírka" toho, co už vyšlo, ne pdf pro každý příběh zvlášť, ale nevím, jak je seřadit atd., aby bylo dost jasné, kam časově patří). A taky je tu ten problém s tím, že neustále přibývají nové a nové. Ale až budu dělat 10, zkusím udělat i nějakou prvotní verzi vedlejších :)

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tak co prostě jen k nadpisu té povídky jen dodat informaci kam ta povídka časově patří? A řadit je dle toho kdy byly vydané. A no nevím. Myslím si, že asi ty. :D Ještě na mě čeká 5 knih HP.

   Vymazat
  6. Spíš bych to chtěla dělat v tom pořadí, jak je to vlastně tady v té sekci řazeno, jen se nějak snažím domyslet, kde by byla ta "epizoda" (Aincrad, ALO, GGO, Alicization)... Napadlo mě, že bych podle toho udělala obsah, který by se tam asi taky hodil, ale ještě nevím :D

   Vymazat
 3. Já budu rád za cokoli, když si to budu moct přečíst v pdf verzi. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, rozhodně to vypadá dobře, chybky vem čert... sám jich mám v překladu hodně (zvláště v prvních 2-3 kapitolách to byl děs, že to raději ani nechci otevřít) :-D

  Pak by bylo opravdu super, kdybys přidala ty vedlejší příběhy. V tom seznamu ti i chybí odkazy na nějaké ty progresy? nebo jak se jmenují ty knihy, i když si je sem postovala v příspěvcích, takže dohledatelné jsou/byly (teď už asi velmi dalece... hledal jsem to nějaký ten rok zpátky :) ).

  A vlastně se rovnou zeptám, nevíš jak to s těmi progresy je? ... Pamatuji si, že byly 3 a teď koukám, že vyšel i 4. díl. Plánuje autor delší sérii (resp. má už dokončen ten 'hlavní' příběh?). Nějak jsem v tom ztratil přehled a skonřil jsem u 8. knihy. :)

  Přeji pevné nervy a hlavně! nikdy se do překladu příliš nenutit, člověk musí chtít... maximálně lehké 'popostrčení'. ;)
  IceExplosive

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, tohle je sakra dlouhý komentář! :D

   Nojo, já někdy pdf pro ty vedlejší příběhy udělám, jen těžko říct kdy :D Ty chybějící odkazy, to je proto, že jsem nedodělala ještě ani první knihu - podobně tam nemám odkazy na knihy 12 a výše v hlavní sérii, protože mi to přijde zbytečné a matoucí. Dohledatelné by měly být v rubrice Knihy, pod hlavní sérií.

   Už nějakou dobu jsou čtyři, dokončené by to asi být nemělo, tradičně to vycházelo v prosinci, tenhle prosinec nic (částečně asi i kvůli tomu, že Kawahara pracoval na filmech k SAO a AW + na konci Alicization). Kdy bude další, to ví nejspíš jen on. Pokud letos bude, hádám, že zase někdy ke konci roku :)
   A k těm sériím, no, teď nedávno vyšla 19. kniha, která je v podstatě takový vedlejší příběh k už dokončenému Alicization. Po internetech se říká, že někde říkal, že chystá novou "epizodu" (jako bylo SAO, ALO, GGO, Alicization), která bude ale skutečně zbrusu nová - tyhle byly dřív publikovány jako web novela a vydány s menšími či většími úpravami. Web novela ale skončila s Kolébkou měsíce (kniha 19), takže těžko říct, co se bude dít dál.

   Díky moc :) Momentálně je to fakt na vedlejší koleji, ale já se do toho zase někdy pustím, až pohnu s tou bakalářkou tak, abych se nemusela stresovat, že ji tak trochu absolutně nestíhám :D
   A tobě taktéž pevné nervy, koukám, že už děláš třetí knihu, tak ať ti to stejně krásně odsýpá i nadále! :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá

Barkarola pěny, část devátá