Mezihra II

Rozlehlou místností se ozývaly kroky.
„Elitní šermíři Eugeo, ráda bych podala hlášení! Dnešní úklid je hotov!“
Hlas patřil mladé dívce v šedé uniformě novice.
Od chvíle, kdy na jaře nastoupila na školu a stala se panošem, neuplynul ještě ani měsíc, a tak byla stále nervózní.
Eugeo se k ní choval, jak nejlépe jen dokázal, ale ať už jí říkal cokoli, nedokázala se uvolnit… Ale to on chápal, protože loni byl ve stejné situaci. Fakt, že je jen dvanáct elitních šermířů, byl pro novice svým způsobem mnohem děsivější než samotní instruktoři.
Bude trvat tak dva měsíce, než spolu budou moct normálně mluvit. To loni platilo i pro Eugea. Přeci jen nemají nejlepší výchozí pozici na to, aby z nich byli jen tak kamarádi.
Eugeo zavřel učebnici starých Posvátných umění a vstal ze židle s vysokou opěrkou. Přikývl.
„Moc díky, Tiese. Teď už můžeš na svou ubytovnu… Ech, ehm…,“ jeho pohled se stočil k dívce s vlasy barvy čaje, která stála vedle rusovlasé Tiese, také s narovnanými zády.
„…Promiň, Ronye. Říkal jsem mu, ať se vrátí, než bude úklid hotový…,“ omluvil se Eugeo za svého parťáka, který zmizel po tréninku. Novicka Ronye vykulila oči a zavrtěla hlavou.
„To-to nic, mise je hotová stejně až po hlášení!“
„No, je to sice trochu hloupé, ale počkej ještě chvíli, prosím. Nevím, jak to říct, no... Omlouvám se za chování svého spolubydlícího…“
Norlangarthská Akademie mistrovství meče byla institutem, kde se shromažďovali urození synové a dcery Norlangarthských aristokratů a byli cvičeni k tomu, aby se z nich stali nejlepší šermíři. Ale jakmile prošli branami školy, ti s urozenou krví začínali na stejné čáře jako ti bez ní.
Během prvního roku téměř neměli šanci se i jen dotknout skutečného meče, takže mohli trénovat pouze s tím dřevěným, studovat Umění boje a učit se Posvátná umění. Novicové museli kromě studia plnit i všemožné další úkoly.
Tyto úkoly jim byly přiděleny na základě skóre ve zkoušce skillů meče. Devadesát procent studentů mělo za úkol uklízet školu a starat se o nástroje či pěstovat Posvátné rostliny. Nejlepších dvanáct bylo přiděleno elitním šermířům jako panoši a často byli cílem žárlivosti a závisti dalších noviců. A také zažívali dvouměsíční období nervozity.
Ale i když se jim říkalo panoši, ve skutečnosti se jejich úkoly moc nelišily od těch, které dostávali ostatní studenti. Uklízeli pokoje elitních šermířů, podobně jako jejich spolužáci uklízeli učebny a tréninkové arény. Pokud byl mentor panoše nepořádník, který za sebou všude nechával odpadky, dělal problémy nebo jen tak chodil ven a mizel, měl panoš dost těžký život.
„…Pokud chceš, Ronye, půjdu si promluvit s učitelem a změníme ti mentora… Pokud budeš jeho panoš, bude to pro tebe těžký rok.“
„Vů-vůbec to není těžké!“ Ronye znovu zavrtěla hlavou, když uslyšela Eugeův nápad. V tu chvíli se ozval povědomý rachot. Ne ale od dveří, ale od otevřeného okna, které dovnitř pouštělo žluté světlo západu slunce.
„Fufu, o čem to mluvíte za mými zády?“
Ten, kdo do pokoje vlezl oknem ve třetím patře, měl na sobě uniformu elitního šermíře. Kirito. Vypadal stále stejně, ale jeho uniforma byla celá černá, na rozdíl od Eugeovy modro-šedé. Jako elitní šermíři měli mnoha privilegií, jedním z nich bylo právě to, že si mohli sami vybrat barvu uniformy.
Kirito měl s sebou papírovou tašku, ze které se linula vážně příjemná vůně. Ronye se ve tváři objevil výraz plný úlevy. Hned se ale zase napjala a místností se rozezněl zvuk kroků.
„Elitní šermíři Kirito, ráda bych podala hlášení! Dnešní úklid byl proveden včas!“
„Dobře, moc díky.“
Kirito se v rozpacích poškrábal na hlavě. Nějak si na to, že má panoše, nedokázal zvyknout. Eugeo, který ho pozoroval, se kysele usmál a zeptal se svého parťáka, o co jde.
„Ech, Kirito, nebudu ti říkat, ať nechodíš z kampusu, ale holky mají víc práce jak ty, tak se prosím vrať, než skončí úklid. A vůbec, proč jsi přišel oknem?“
„Přijít oknem je nejkratší cesta, když se vracíš ze Třetí východní ulice. To byste si měly pamatovat, Ronye a Tiese. Mohlo by se vám to někdy hodit.“
„Neuč je divné věci! …A vůbec, ta Třetí východní, v té tašce máš medovníky, co?“
Sladká vůně proudící zpod Kiritových rukou silně dráždila Eugeův žaludek, který se nemohl dočkat večeře.
„…Jako jo, jsou dobré, ale nemusel jsi jich kupovat tolik.“
„Fufu, můžeš rovnou říct, že chceš taky, milý Eugeo,“ zazubil se Kirito a vyndal dva čerstvé, nazlátlé medovníky. Jeden si dal do pusy a druhý podal Eugeovi. Papírovou tašku dal opatrně do rukou Ronye.
„Dejte si se spolubydlícími, až se vrátíte do pokoje.“
„UÁÁ!“ vyjekly nadšením Ronye a Tiese jako patnácti až šestnáctileté holky, jakými byly. Hned se ale zase narovnaly.
„Mo-moc děkujeme, elitní šermíři!“ řekla Ronye.
„Pojď rychle na ubytovnu, aby Život jídla moc neklesl! Tak ahoj zítra!“ promluvila hlasitě Tiese.
Rychle zasalutovaly a prošly pokojem, podpatky bot jim klapaly. Otevřely dveře a vyšly na chodbu.
Jak zavíraly, krátce kývly. Znovu zazněl nadšený výkřik a za chviličku už po rachocení kroků nebylo ani památky.
„…“
Eugeo se pořádně zakousl do čerstvého medovníku a sledoval Kirita.
„…Co.“
„Ne, to nic. Jen si říkám, ó elitní šermíři Kirito, že jsi zapomněl na skutečný důvod, proč tu jsme.“
„Cha, kdo by na to mohl zapomenout?“
Kirito rychle dojedl svůj medovník, olízl si prsty a jeho černé oči vyhlédly z okna… daleko za novickou ubytovnou stála obří věž církve Axiom, věž, která se nacházela uprostřed Centorie.
„Ještě třikrát… Konečně jsme se dostali sem. Napřed musíme porazit deset elitních šermířů během postupových zkoušek a získat role předsedů školy. Pak musíme porazit ty staříky, ty rytíře a stráže, během Císařského šermířského turnaje. Potom musíme být poslední dva, kteří zůstanou v Sjednocujícím turnaji čtyř císařství. A nakonec se z nás musí stát Rytíři jednoty, abychom mohli do té věže.“
„Mhm… Ještě jeden rok… pak se konečně můžeme…“
~Setkat se s ní, tou blondýnkou, mojí kamarádkou, kterou mi před osmi lety vzal pryč Rytíř jednoty.
Eugeo odhlédl od daleké Katedrály a zadíval se na černý a bílý meč na zdi pokoje.
…Dokud tu jsou čepele osudu, které nás vedou, rozhodně uspějeme…
O tom Eugeo nijak nepochyboval.

(Konec Alicization: Běh)

Komentáře

 1. Super těším se na další pokračování. Jestli se mohu zeptat Cindý ty to překládáš z netu a nebo máš u sebe všechny novely?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám je všechny u sebe na počítači! :D

   Vymazat
  2. Uff závidím :) držím tedy ještě mnohem více palce, abys to dokončila. Rád bych věděl ako to dopadne, když mají dávat film SaO: Ordinal Scale, který je po události Podsvětí.

   Vymazat
  3. Je před Alicization, někdy po Matčině růženci, pokud vím :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá