Doslov

Jsem Kawahara Reki. A tohle je Sword Art Online 10 – Alicization: Běh.
Běh v názvu znamená přesně to, co si pod ním asi představíte – běh procesu. Nečekal jsem, že tenhle díl bude působit, jako by běžel donekonečna.... první půlka jen vysvětlovala situaci (to se stává, když píšu knihy). Kdy přesně se z Meče stane Umění? Myslím, že tohle si někteří z vás mysleli. Jako obvykle využiji tenhle prostor k několika slovům. Vážně se moc omlouvám za tolik vysvětlování.
Mimochodem, musím se vám k něčemu přiznat. Ta podivná kapitola, kde Kikuoka, který by měl být na straně hrdinů, začal mluvit o všech těch různých věcech, nereprezentuje moje myšlenky. Jeho motivy se vyvinuly z jeho pozice. Samozřejmě mám i spoustu postav s opačnými motivy (Asuna vlastně Kikuokovy myšlenky popřela...). Tohle „distancování postavy a autora“ jsem vlastně vůbec dělat nechtěl a snažil jsem se čtenářům vysvětlit svou pozici v hlavním textu, ale moc se mi to nepovedlo... Dál budu pracovat na svém psaní a doufám, že to všichni pochopíte.

A taky bych se měl omluvit ještě za něco. Tahle kniha byla vydána 10. července 2012, což zničilo tradiční prodej „specifických pár měsíců po posledním dílu“. Chtěl jsem, aby vydání knihy bylo ve stejnou dobu jako vysílání SAO anime, ale je pravda, že to načasování bylo celkem tak-tak. Vážně se moc omlouvám všem čtenářům, kteří doufali v pravidelné vydání! A také předpovídám (nebo spíše doufám), že Accel World 12 bude vydáno v srpnu, jak bylo v plánu. Pak se vrátím k vydávání každý druhý měsíc. Myslím, že vážně musím zabrat tam, kde potřebuji zabrat. Pokud mi zase někdy selže plán, znovu se vám omluvím... ale i když to říkám, bude mě vážně mrzet, pokud by takový den nastal letos...

Jak už jsem říkal, anime by mělo mít premiéru v době vydání téhle knihy. SAO, které začalo na jisté zapadlé stránce jako web novela před deseti lety, bylo serializováno nakladatelstvím Dengeki Bunko, bylo adaptováno do mangy, vyšlo drama CD, dostalo anime. To vše mě samozřejmě dělá velmi šťastným, ale stále tomu tak trochu nemohu uvěřit. SAO není scénář hry, ale zažilo dost kritických bodů. Kdyby nebylo Mikiho, kdyby ilustrátorem nebyl abec, kdybych nevyhrál velkou cenu 15. soutěže light novel Dengeki Bunko, kdyby se zastavilo webové vydávání, kdybych před deseti lety neměl nápad ‚napsat o smrtící VRMMO‘, nejspíš bych se nedostal, kde teď jsem. Vlastně jsem někdo, kdo věci dělá, kdy chce, a rozhodně je nedělá, kdy nechce, ale práce na SAO mi dala takovou sílu, jakou bych si dřív nedokázal ani představit. Samozřejmě, že většina té síly patří velkým čtenářům, kteří podporují tohle dílo i jejího autora. Příběh bude pokračovat, a pokud budu moci doprovázet Kirita na jeho cestě, budu velmi vděčný.

A tohle už je třetí stránka doslovu! Chtěl bych vám říci něco o nedálých událostech... ale nenapadá mě nic dobrého...! Kolo, které jsem měl rád, mělo maximální dojezd, podobně jako mlýnské kolo, co mám doma. Přemýšlel jsem, jestli se výstup sníží se vstupem, tak jsem se snažil vymyslet, co chci dělat, kam všude chci cestovat a tak, ale kvůli časovému omezení jsem si mohl vybírat jen z dost omezené nabídky. Upřímně, vážně ty věci chci teď dělat! Tak jsem se cítil, když jsem psal první verzi tohohle (smích). Ale i kdybych si vše splnil, nepsal bych rychleji, což mě celkem rozčiluje.
Od prvního výtisku uběhly teprve tři roky a já už si takhle stěžuju, ale mám vážně štěstí, že mohu psát, co chci. Vypadá to snadně, ale ve skutečnosti je to vážně, vážně těžké. A i když se snažím, jde to méně a méně... co se mého zdraví týče, jezdím na kole. Snažím se najet 150 km každý týden.

Zbývá mi ještě 14 řádků, ale rukopis mám odevzdat za deset minut, takže se už zastavím. Dříve bych psal poděkování na pět řádků, ale mohu napsat už jen pár věcí, tak vám radši řeknu něco o tom, co se bude dít dál...
Ve třetím díle Alicization série se Kirito a Eugeo konečně dostanou do středu Podsvětí. Jak je tento svět postaven a kdo mu vládne, to vše se dozvíte... to by mělo být pro další vývoj knih vše, tak si prosím kupte i další díl série.
Doufám, že podpoříte i anime a SAO herní edici. Hádám, že to nebude jedna z těch smrtících her, ze kterých byste se nemohli odhlásit!

Jistý květnový den 2012, Kawahara Reki

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá