Nikdo neumřel!


Alespoň já tedy ne!
V komentářích jsem mluvila o listopadové kapitolce (ehm ehm), která vyjde někdy teď během Vánoc. Po dlouhé době, co jsem měla nasazené šílené tempo ve škole i jinde, se mi to konečně trochu uklidní (spoustu předmětů ukončuji teď v půlce prosince, po Novém roce mě toho čeká už jen málo... a pak teda bakalářka. Hah,), tudíž budu mít zase jednou čas na překlad. A tentokrát doopravdy.

Pomalu se znovu dostávám do SAO universa, a tak vám v rámci sebevzdělávání přináším i nějaké novinky.
Alicization (které momentálně vychází tady na blogu) bylo Rekim oficiálně dopsáno. Začínala jsem s jeho překladem v době, kdy byl konec ještě celkem daleko (ačkoli jsem si načetla docela dost o webové verzi), takže se může stát, že budu občas nekoherentní. To proto, že ty anglické překlady jsou od různých lidí a občas ani vůbec nejsou.
SAOP bude zatím ještě chvíli stát, než trochu rozjedu hlavní sérii. Mě to třeba baví o něco více, ale podle statistik to vypadá, že vy jste fanoušci hlavní série, proto se budu věnovat hlavně jí. Prozatím je stále na 4 dílech a letos zřejmě už 5. nevyjde (doposud vycházel jeden díl vždy v prosinci).
Kromě GGO Alternativní série, kterou u nás nejspíš nikdo nepřekládá (pokud se já jednou dočkám konce překladu / dostižení hlavní série, asi se na to vrhnu a využiju své znalosti ohledně střelných zbraní, které jsem nabyla v rámci samostudia během překladu GGO), má momentálně 5 knih. Se zatraceně dlouhými názvy. Pokud byste věděli o někom, kdo by se chtěl pustit do tohoto překladu, už se do něj pustil, anebo si myslíte, že čeká právě na vás - dejte mi vědět! Ráda bych byla beta-readerem či korektorem, protože k samotnému překladu tohoto spin-offu se asi jen tak nedostanu.
Aby těch spin-offů nebylo málo, vyšel v listopadu další, Sword Art Online Aternative Clover's Regret. Má to být příběh o někom z přeživších SAO. Moc dalších informací jsem prozatím nehledala, nicméně... další kniha v mém seznamu knih ke čtení, hádám.
Vedlejších příběhů se mi nakupilo trochu víc. Až trochu zajedu tu hlavní sérii, pustím se konečně do Caliber SS. Co bude dál, ještě nevím, ale nejspíš ME a Sestřina modlitba. Očekávat můžete i velice amatérské vydání ME1 a ME3, které měly vyjít ve spolupráci s jednou skupinou, ale vzhledem k tomu, kdy se o tom mluvilo naposled, z toho nejspíš sešlo (jsem moc líná to teď začít po takové době dávat dohromady).
A jinak - o chystaném SAO filmu jistě víte, ale chtěli byste, abych vám k traileru (a pak třeba i k filmu) udělala titulky? Naučila jsem se vytvářet softsub, takže bych tomu pár hodin klidně obětovala v rámci sebevzdělávání. Netvrdím, že to budou ty nejkvalitnější titulky v českých fansub vodách, ale budou konzistentní s mým překladem.

Nuže, toť ode mě vše. Pokud sledujete i můj vedlejší blog, vězte, že dokud nerozjedu SAO, nedám dohromady ani ten. Ale časem by se znovuobnovení vydávání dočkat měl.

Komentáře

 1. Díky za správy jak na tom jsi (držím palce) a jak to bude v nejbližší době vypadat
  Co se vydávání příspěvků týče jsem rád za vše co se tu objeví ať už vedlejší příběhy nebo hlavní sérii vše je to můj milovaný(nehledejte v tom nic divného) Sword Art Online
  Zmínila jsi ME pokud nejsem nějak mimo to je SAO Progression ? (pokud je to ona manga verze) je velice kvalitně zpracované na t4fun do v1 ch11 (ch11 je tam už / až moc dlouho)
  A co se titulků k filmu týče ANO! moc moc opravdu moc tě prosím udělej je překlad druhé série byl jak to říct slušně velice neuspokojivý (ale to bude z větší části tím že to srovnávám s tou první od ASCT co? :-P ) taky je možnost když udeláš překlad+korekturu tak kontaktovat skupinu třeba 3mka.cz a po dohodě by oni udělali softsub(přeci jen to bude film SAO o ten bude spousta zájemců)
  No to bude asi vše díky za všechny dosavadní i budoucí překlady

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :)

   ME je už částečně vydáno v sekci Vedlejších příběhů, jedná se především o krátké povídky, ale dvě ME jsou vydány jako mangy (kreslené i psané Rekim).

   Titulky bych právěže dělala komplet, už to umím, už vím, jak na to, včetně všech technických věcí, jako co tam patří, co ne, jak dlouhé mají být... :D Proto bych si to chtěla vyzkoušet na něčem delším než nějaké reklamy a trailery, co jsme dělali ve škole. Titulky bych pak dala i na akihabaru, hádám :D

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá

Barkarola pěny, část devátá