Doslov

Tady Kawahara Reki. Tohle je má první vydaná kniha roku 2012, «Sword Art Online 9: Alicization: Začátek».
Po loňském vydání osmé knihy jsem si dal půlroční pauzu. Během té doby se z různých důvodů staly všemožné věci, takže napřed se musím omluvit za to, že jste museli čekat. Omlouvám se! Příště si povedu lépe!
…No, teď mám pocit, že bych měl mluvit o obsahu knihy… co jen takového napsat…
Rád bych se vyhnul spoilerům kvůli těm, kteří čtou doslov jako první, ale, no, jak to říct – bude to přímo smršť spoilerů! Proto vás na to upozorňuji předem čárou. Dávejte si pozor, za tou čárou leží Temné teritorium! Ha… tak začněme se spoilery…

— — — — — — — — — —Pozor, spoiler!— — — — — — — — — — 

V sedmé knize byla hlavní postavou Asuna a osmá kniha byla sbírkou vedlejších příběhů. Obsah obou knih se tedy odehrál před novým dobrodružstvím Kirita-sensei v deváté knize. Z jednoho virtuálního světa si zatím převáděl postavu do druhého – ze SAO do ALO a pak do GGO. Tentokrát se ale objevil svět, «náročná nová hra», ve kterém začíná od první úrovně. …Tak by to alespoň mělo být… ale dokáže používat různé skilly meče už od začátku. Berte to, prosím, s láskou a respektem…
Jakožto spisovatel jsem si ve světě, který se v této knize objevuje, v «Posvětí», vyzkoušel spoustu nových věcí. Pokud mám uvést příklad, tak Kirito nepotkal dívku… ehm, ne, to byl vtip. Spíše: kam až může v internetové hře zajít fantaskní prvek, co NPC, nebo-li AI, která zatím nebyla příliš probírána, jak se na ně mám zaměřit; tím vším chci roztáhnout balicí látku až na maximum toho, co se vejde pod nálepku «VRMMO». Když jsem přemýšlel, jak vyprávět příběh dál, hned se mi chtělo více pracovat na pokračování!
A dále chci, možná trochu opožděně, říct něco k anime adaptaci «Sword Art Online». Psát jsem začal na konci roku 2001 a další rok jsem nenápadně pokračoval ve vydávání v koutě světa webových novel. Tehdy jsem snil o dni, kdy se z toho stane anime… Pamatuju si, že jsem tehdy řekl „Uděláme GIF anime,“ akorát že bez špetky sebedůvěry. Tenhle zázrak se mohl uskutečnit jen díky tvrdé práci ilustrátora abeca-san, Mikiho-san, který to má na starosti a před třemi roky řekl „Vydáme i tohle!“, a Tsuchiyi-san, asistenta, jehož HP linka znázorňující jeho nabitý program zůstává neustále v rudé zóně. A především díky všem čtenářům, kteří i nadále podporují mou práci. Znovu vám děkuji. A samozřejmě, že tahle originální novela má do konce ještě dost daleko!

Jistý den v prosinci 2011, Kawahara Reki

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá