Doslov

Tady Kawahara Reki. Moc vám děkuji, že jste si přečetli «Sword Art Online 8: Dříve a později».
Tohle je, stejně jako druhá kniha, soubor vedlejších příběhů. Jak název napovídá, jsou to nejnovější příběhy ze světa SAO (pokud bychom to ale brali v chronologickém pořádku, tak je to týden před sedmou knihou, «Matčiným růžencem») a i ty nejstarší (a i tady upřesním, že se stal hodinu po třetí kapitole první knihy, «Aincradu» <smích>).
Čtenáři, kteří čtou už od první knihy (nebo ti, co četli webovou verzi), již vědí, že se tento příběh odehrál dva roky po začátku smrtící hry «Sword Art Online», že jsem napřed napsal o třech týdnech před dokončením hry. A ačkoli jsem pak v druhé knize napsal čtyři vedlejší příběhy, které doplňovaly minulost, úplně jsem šílel, když jsem se dozvěděl, že SAO bude publikováno v Dengeki Bunko. Myslel jsem si, že by webová verze neměla být vydána tak, jak je, ale že bych měl dost velké části prvních dvou knih přepsat, pečlivě doplnit mezery mezi začátkem a dokončením smrtící hry.
A i když tyhle myšlenky už nemám (hlavně kvůli strachu z toho, kolik stránek bych musel napsat <smích>), roky jsem se nedokázal zbavit obrazu «Kirita, který se s Kleinem rozdělil ve Městě Začátků». Zajímalo mě, jak se cítil jakožto původní beta tester, který sprintoval po nejkratší cestě k zesílení. Chtěl jsem jít společně s ním – takový pocit ve mně ne a ne zmizet.
Rozhodl jsem se tehdy, že do osmé knihy dám dva příběhy, které byly i na webu, «Případ vraždy v oblasti» a «Caliber». ‚Tak proč nenapsat i příběh o tom dni, kdy Kirito vyběhl do divočiny!‘ pomyslel jsem si – a napsal «První den». Teď už od doby, kdy jsem napsal první příběh SAO, uběhlo už skoro deset let, takže se Kirito nejspíš trochu měnil. Pokud si i přesto příběh užíváte, činí mě to opravdu šťastným.
Pokud budu mít šanci, chtěl bych dále napsat o tom, jak Kirito získal svůj první milovaný meč a jak bojoval proti bossovi prvního podlaží! Trpělivě si na ty příběhy počkejte, prosím!

A teď tradiční koutek omluv. Co se týče «Případu vraždy v oblasti» v této knize – nerad to říkám, ale jsou tam nesrovnalosti s tím, co je v první knize (například když Kirito v první knize říká, že s Asunou ještě nikdy předtím nebyl v NPC restauraci, ale v této knize se to stalo…). Na chvíli jsem přemýšlel, jestli to nepředělám na obchod hráče, ale než jsem se dobral k nějakému závěru, přestal jsem s tím. Sem a tam se také objeví pocit „Co?“ a za ty žádám o vaše odpuštění, protože to celé vzniklo po různých složitých procesech.
Další omluva se taktéž týká «Případu vraždy v oblasti», která si propůjčila trik a jeho vyřešení z mysteriózního žánru. Myslím, že fanoušci tohoto žánru by mohli naštvaně zvolat „Ale tady žádná záhada není!“. Já mysteriózní knihy čtu opravdu rád a chtěl jsem si to zkusit, ale omlouvám se za své nedostatky! Budu trénovat a myslím, že jednoho dne to zase zkusím.
Tak, tohle už není omluva, ale reklama. V této knize najdete «část ‚úkol úspěšně splněn‘» příběhu Caliber. Část selhání vyjde v červnu 2011 v Dengeki Bunko Magazine. Pokud budete mít šanci si jej přečíst, myslím, že si jej užijete ještě jedenkrát či dvakrát tolik!

Tomu, kdo je zodpovědný za vydání, Mikimu-san, který měl už při stěhování edičního oddělení mega práce a kvůli tomu, že jsem zapomněl poslat doslov, jsem mu přidal giga problémy; ilustrátorovi abecu-san, který tera dřel na vydání v červnu a srpnu; i tentokrát vám moc děkuji! A pak každému čtenáři: prosím, podpořte i devátou knihu, která odstartuje čtvrtou velkou epizodu!

Jistého dne v květnu 2011, Kawahara Reki

Komentáře

  1. Ahoj Cindý a Romane. Po čtvrt roce jsem zase zpět. Doufám, že vám chybělo mé rýpání... Σ:-P ps. Díky za doslov.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Kapitola jedenáctá, část druhá

Barkarola pěny, část devátá