Interview s Shinichirem Kashiwadou a Yoshitsugim Matsuokou

Tak, zase jednou něco extra. Tentokrát se jedná o rychlopřeklad interview. Přišlo mi, že některé věty moc nedávaly smysl, tak jsem je trochu poupravila... Tudíž kdo ví, jak moc přesné to je. Interview je z ANN. Našla jsem ještě nějaká další SAO interview, tak mi případně napište do komentářů, zda o ně máte zájem. :)

Interview s producentem Sword Art Online, Shinichirem Kashiwadou, a seijú Yoshitsugim Matsuokou.
Shinichiro Kashiwada působil jako producent na každém kousku animované série Sword Art Online, seijú Yoshitsugu Matsuoka je muž za hlavní postavou série, Kiritem. Letos jsme měli šanci se s nimi na pár minut posadit a promluvit si.


Producent Shinichiro Kashiwada

ANN: Můžete nám jako jeden z producentů celého obsahu animovaného SAO objasnit, jaká je vaše role v produkčním procesu a jaké jsou vaše povinnosti v porovnání s dalším producentem SAO, Kazumou Mikim?
Kashiwada: Oba jsme pracovali na skladbě série, Kazuma navíc pracoval s Rekim Kawaharou, autorem novel, které jsou předlohou. Tohle máme na starost oba, ale on spíše pracuje s prodejem novely. Řeší věci jako balení, Blu-ray, DVD, CD, jak se to dá dohromady a jak se to prodá. Já se starám o proces animace. Kazuma také vše kontroluje.

ANN: A tohle je typické i pro to, co jste dělal i s tituly jako Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda a Ryuugajou Nanana no Maizoukin?
Kashiwada: Kazuma je na straně vydavatele a zároveň je editorem série, svým způsobem. To samé dělám pro série, na kterých pracuju. A-1 Pictures je zapojeno do všech těchto tří sérií, producent se musí starat o vysílání, přenos a způsob, jak se vše prodá.

Otázka: Blu-ray a DVD prodeje pro SAOII jsou na anime standardy dobré, ale asi jen poloviční v porovnání s první sérií. Očekávali jste takový pokles?
Kashiwada: Některé série, jako Uta no Prince-sama a LoveLive! prodávají více. Ačkoli mi na prodeji velmi záleží, ještě důležitější pro mě je, že dělám něco skutečně důležitého a zajímavého, něco, na co se fanoušci mohou těšit. To je pro mě velice důležité.

ANN: Navzdory poklesu prodeje se SAO zdá být stále velmi populárním a fanoušci očekávají další animaci. Proběhla už vážná diskuze o tom, zda bude další mnohem delší část série „Alicization“, nebo se bude spíše jednat o to, co je popisováno v novelách a mangách Pokroku?
Kashiwada: No, zrovna teď se s vámi nemohu podělit o to, co projednáváme. Novely Pokroku staví na již dokončeném příběhu. Osobně bych rád viděl Alicization, protože na tom se ještě nepracovalo.

ANN: Američtí fanoušci považovali SAOII za všeobecně lepší než první sérii. Jak reagovali japonští fanoušci?
Kashiwada: Příběh Gun Gale Online má v sobě střelné zbraně i meče, takže je asi něčím, s čím se dokážou američtí fanoušci lépe ztotožnit. Asi proto byl tento příběh ve Státech tak oblíbený. Myslím, že v Japonsku byl oblíbený Matčin růženec především kvůli situaci s Yuuki. Snadno se do toho vcítíte. Tentokrát jsme nedokázali získat mnoho názorů amerických fanoušků na Matčin růženec. Rád bych věděl, jak tento příběh vnímali.
Příběh Aincradu, předpoklad, že jakmile zemřete ve hře, zemřete i ve skutečnosti, tak nějak rezonuje s každým na světě. Myslím, že to je prodejní přednost Sword Art Online.

Seijú Yoshitsugu Matsuoka

ANN: Namluvil jste několik dalších hlavních postav v jiných sériích, ale Kirito ze SAO je pravděpodobně vaše stále nejvýraznější role. Byla to role, po které jste nějak toužil, nabídla vám jakožto seijú nějaké nezvyklé výzvy?
Matsuoka: Když začnu pracovat na nějaké sérii, snažím se zjistit, jak udělat postavu zábavnou a zajímavou, jak vytvořit postavu, se kterou by obecenstvo mohlo souznít. Co se SAO týče, po dokončení první epizody jsem si pomyslel „Tohle je ale vážně, vážně zábava!“ Takže mě to dost nadchlo. A co se týče něčeho neobvyklého, bylo to všechno tak hektické, že jsem neměl čas nad tím přemýšlet.

ANN: Jste v hlavní roli v novém anime, nazvaném Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darouka [Malá reklama: novelu překládám zde]. Obě série jsou fantaskní, mluvíte Bella Cranela. Jak se Bell a Kirito liší?

Matsuoka: Co se Kirita týče, je posedlý účinností. A taky nechce opakovat minulost. Takže ho zajímá pohyb kupředu. Bell je velice zajímavá postava. Moc toho o lidech neví, ale téměř instinktivně cítí, co dělat. Má takový smysl. A taky se mu líbí holky. Jakmile jednou najde lásku, nechce ji ztratit. Je to dobrý kluk. Někoho takového bych měl rád za mladšího bratra.

Komentáře

 1. Ahoj Cindý. Díky za překlad, rád si přečtu i další interview :-)
  1.) Řeší věci jako balení, Blu-ray, DCD, CD, jak se to dá dohromady a jak se to prodá. (to DCD má být asi DVD ? Protože takový nosič neznám.) :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, jedná se o DVD... Holt jsou ta písmenka moc blízko vedle sebe, no :(

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá