Můj doslov

Nový rok začal a s ním končí a vzápětí i začíná další příběh.
GGO, svět plný oceli, prachu a střelných zbraní je za námi. Co si budeme povídat, stejně jako u páté knihy to byla docela výzva - nejsem zrovna nadšenec do střelných zbraní, takže jsem pojmy vůbec neznala. Teď už jsem spíš na úrovni začátečníka amatéra...

Pro mě byly tyhle čtyři měsíce docela zvláštní, zajímavé a naprosto převratné. Musela jsem se naučit si sama naplnit ledničku, vše si hlídat, zjišťovat atd bez toho, abych se měla (alespoň na úplném začátku) na koho obrátit. Nebylo to snadné... Ale o to jsem na sebe nyní pyšnější, protože jsem to zvládla. Poznala jsem spoustu nových lidí, zažila moc fajn věci a také se toho dost přiučila - ať už ve škole, nebo i jinde. Opadla ze mě nervozita z cestování vlakem, abych náhodou nepřejela, naučila jsem se nebýt tak hrozně introvertní a taky trochu vařit. Takže super ;D

Nu, ale dost už k tomuhle. V tomhle doslovu se chci zaměřit hlavně na budoucnost!
Má překladatelská novoroční předsevzetí:

 1. SAO - knihy 7, 8, 9 (snad to vyjde tak, že dám všechny)
 2. ME1, ME3 - přeloženo už to je, teď to jen vydat... To možná ještě chvíli potrvá, ale chtěla bych to stihnout max. do dubna.
 3. Další novely - ta, co teď vyhraje na bakacz + aspoň ještě jednu další knihu
 4. A pokud budete mít zájem a já si pořídím SAO: Postup, tak možná přeložit i to ;)
 5. Konečně dodělat Vývoj, kde mi zbývají asi tři stránky už dva měsíce
 6. Dodělat první knihu Baka to Test (do konce ledna, doufejme)
 7. A jedno takové překvapení k SAO, které takové překvapení nebude, jestli sledujete anglické blogy zaměřující se na překlad SAO. Ale pššt!
No, je toho dost, ale já si věřím! :)

Ohledně překladu šestky - chci poděkovat svým novým vyučujícím a univerzitě, protože mi díky mnoha hodin angličtiny došlo pár věcí, které mi nebyly zcela jasné. Potom ještě pár lidem z anglicky mluvících zemí, díky kterým se vždy dozvím něco o jejich kultuře, něco, o čem jsme tady my, zapadlí v Evropě, nikdy ani neslyšeli. Svojí rodině, protože bez jejich podpory v době zkouškového bych se asi sesypala. Kamarádům, starým i novým, protože i vy jste mi dost pomohli. Taky těm, co připravovali anime, díky tomu se překládá lépe, když má člověk představu, jak něco vypadá. Lidem na SAO wikii, protože díky vám si můžu případné nejasnosti dohledat, aby byl ten překlad přesnější. A nakonec vám, čtenářům, kteří sem stále chodíte a čtete mé ne vždy zcela přesné překlady! Díky, lidi :)

Cindy, 7. 1. 2015

P.S.: Nelekněte se toho, jak jsou kapitoly v sedmičce krátké. Není chyba, že jsou většinou jen na jeden, maximálně dva díly, fakt to tak je.

Komentáře

 1. Díky za tvůj doslov a držím palce. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tiež ďakujem a držím palce aby sa ti podarilo čo najviac splniť z toho. A teším sa hlavne na koniec Rosario Mother u mňa zatiaľ najemotívnejšia anime epizoda vôbec!! A nielen u mňa je nás viacero ;) Takže som zvedavý aké to bude v novele.
  R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) Taky se těším, až to budu překládat :D

   Vymazat
 3. Díkes za tvoje překlady a gratuluji k tomu že jsi přežila zkouškové (je to fakt masakr :D ) a hodně štěstí s tím vším co máš v plánu ;) A teď abych zkoukl net a zjistil co asi bude to překvápko :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo a snad to hlasování vyhraje Zero :3 jedno z prvních anime co jsem viděl takže je to trošku srdcovka pro mě :D

   Vymazat
  2. No to teda je :D Děsí mě představa, že mě to čeká ještě hodněkrát :D
   No hej, to pak nebude překvápko! :P

   Zatím to tak nevypadá, nu... Škoda

   Vymazat
 4. Nooo vidím, že dávaš vylepšenia webu :D Samozrejme myslím štítky ;)
  R

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vlastně myslela, že tu jsou pořád, ale asi se mi je nějak povedlo smazat :) Tak jsem je zase přidala

   Vymazat
  2. :DD Jaj ty naša šikulka ;)
   R

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá