neděle 11. ledna 2015

Doslov

Jsem Kawahara Reki a tohle je poslední kniha v roce 2010, «Sword Art Online 6, Přízračná kulka».
Už od února 2009 se tahle série, SAO, a má další, ‚Accel World‘, střídají v měsících vydávání, celkem vyšlo knih dvanáct. Tenhle zdánlivě nemožný úkol jsem zvládl jen proto, že «SAO už mělo rukopis». Myslel jsem si, že budu muset jen trochu pozměnit webové vydání a jinak to moc náročné nebude.
Ale po přečtení svého rukopisu jsem zjistil, že některé části se nedají lehce editovat, ale musí se výrazně změnit… přesto však byly knihy 1 a 2 pořád «editované», 3 a 4 dostaly «něco málo navíc», pětka byla spíš «přepisování»… ale šestá kniha už je «originální rukopis» (smích). Navíc převýšil počet stránek této knihy jakoukoli jinou předchozí knihu… teď, když už můžu úspěšně (či neúspěšně) napsat svůj doslov, tak mám stále dojem, že to byl zázrak. Takže zakřičím, abych se varoval — PROČ! TO! TAKHLE! DOPADLO!
No, tak moc jsem se s neznámým důvodem snažil dokončit knihu, ale jsem rád, že jsem díky tomu mohl pochopit své nové přátele během vydání jediné knihy a mí staří přátelé, které znám z webové verze, se mohou osvěžit přečtením si hlavní práce. Další kniha se zaměří na Asunu, na což jsme už tak dlouho čekali. Je to hlavní hrdinka, ale v knihách 5 a 6 se téměř neobjevila. V další knize bude extrémně aktivní, tak se na to prosím těšte! (Přepisování to, nejspíš, nebude…)

A teď přejděme k posledním dnešním omluvám…
Asi to pár čtenářů ví, ale během «Podzimní oslavy Dengeki Bunko 2010», která se konala v říjnu v Akihabaře, jsme se já a abec-san, který má na starosti ilustrace, měli zúčastnit autogramiády. Ano… zpozdil jsem se! A to dost! Nakonec jsme měli půl hodinové zpoždění! To proto, že data v mém mozku byla poškozena a já viděl «12:30» jako «14:30»!
…Během čtyř tisícileté historie Dengeki Bunko jsem byl prý první autor, který oddálil autogramiádu proto, že se zpozdil… opravdu nevím, jak se omluvit těm z vás, kteří se do autogramiády zaregistrovali a tak dlouho čekali… Velice se omlouvám, znovu už to neudělám. (Mám dojem, že mě na další autogramiádu už nepustí!)

Kvůli svému zpoždění a pozdnímu předložení rukopisu jsem způsobil hodně problémů editorovi Mikimu-san, ale chtěl říct jemu a ilustrátorovi abecovi-san, že doufám, že spolu budeme v příštím roce vycházet. Také přeji vám, kteří jste se celou knihou pročetli, parádní rok 2011! [Představme si, že tam je 2015 :)] A doufám, že už se znova nezpozdím!

Jistý říjnový den roku 2010, Kawahara Reki

1 komentář: