neděle 23. listopadu 2014

Kapitola třináctá

Asuna bojovala proti narůstajícímu neklidu a čekala, až ta chvíle nadejde.
Před třemi minutami se odhlásila ze svého pokoje ve Městě Yggdrasil, vrátila se do Kavárny u kostek ve skutečném světě a pak vytočila jeho číslo. Vyzpovídala ho a přinutila ho připojit se do ALO, pak se vrátila k ostatním. Nebyla zpátky ani minutu, ale každá vteřina se zdála být tak dlouhá.
„Uklidni se, Asuno… i když ty mě stejně neposlechneš,“ řekla Lisbeth sedící vedle ní na pohovce. Asuna trochu vydechla a napjatým hlasem odpověděla.
„Jo… promiň. Ale… prostě mám špatný pocit. Muselo se stát něco velkého, že před námi Kirito-kun skryl tu věc s «Rozšklebenou rakví» a přesunul svou postavu do jiného světa. Rozhodně to není kvůli nějaké zášti… možná se ve skutečném světě děje něco nebezpečného…“
„Po tom, co jsme teď viděli… nemůžu říct, že bys nad tím moc přemýšlela…“
Lisbeth mluvila o zvláštním incidentu, který se odehrál v turnaji jiného světa, v «Gun Gale Online», který běžel na velké obrazovce na zdi před pohovkou.
Hráč v plášti střelil děsivou pistolí po jiném hráči. A ten hráč, který zásah obdržel, pak náhle zmizel kvůli odpojení. A živý přenos, na který se dívali, pak ukázal muže v plášti, jak nespočtu hráčů prohlásil: „Nezapomeňte. Nic, neskončilo. Nic, ještě, neskončilo— it’s showtime—“
Ta slova hrozně překvapila Kleina, který byl před barovým pultem, dokázal jistě říct, že hráč pod pláštěm je člen červené gildy ze SAO, «Rozšklebené rakve».
Během těch dvou let, kdy se potulovali vznášejícím se zámkem, prošla Asuna mnoha velkými boji. Křížová výprava proti Rozšklebené rakvi byla asi nejnebezpečnějším ze všech těch bojů. Ve skupinovém boji hráč versus hráč nikdy nezemřelo více jak třicet lidí.
Popravdě, Asuna se přinutila zapomenout na podrobnosti o tom boji. Přesto v ní zůstal hluboký dojem z černých zad «Černého šermíře», který se oháněl mečem jako ďábel a stál před křížovou výpravou, která neměla daleko k rozpadu. Kdyby nebylo jeho – Kiritova boje, tak by členové křížové výpravy byli vyhlazeni.
Ten boj trval v porovnání se zabíjením bossů poměrně krátce. Po deathmatchi bylo na straně křížové výpravy asi deset obětí, na straně Rozšklebené rakve jich bylo více jak dvacet. Přeživší té červené gildy zavřeli do vězení v Černoželezném hradu a za ty, co zemřeli v boji, drželi smutek. Pak už o tom boji nikdo nemluvil. Kdokoli z nich, Asuna, Klein i Kirito, všichni zapomněli po svém. Tak to mělo zůstat…
…Ovšem nečekané bylo, že od dokončení SAO uběhl rok a všichni hráči byli propuštěni, přesto se před nimi ukázala krvavá minulost právě takhle.
Asuna, Klin, Lisbeth, Silica a dokonce i Leafa, která s tím vším neměla žádné přímé spojení, tiše seděli a čekali, čekali na člověka, který by měl vědět, co se to děje.
Uběhla další minuta a někdo konečně zaklepal na dveře. Nejspíš se snažil po Asunině zkontaktování přihlásit do ALO co nejdříve. Přesto Lisbeth zakřičela ‚moc pomalý!‘, když dveře otevřel, což přesně odráželo myšlenky zbývajících čtyř lidí.
„…Letěl, letěl jsem přímo sem hned po přihlášení. Jestli má ALO určenou nějakou nejvyšší rychlost, tak mi budou muset vzít řidičák,“ zavtipkoval mág rasy Undine, tedy stejné rasy jako Asuna. Na vysokém a hubeném těle měl jednoduchou róbu a tmavě modré vlasy mu neupraveně trčely do strany. Na jemné a hubené tváři měl brýle se stříbrnými obroučkami.
Postava toho muže se jmenovala «Chrysheight». Byl považován za spojence Asuny a ostatních. ALO hrál téměř čtyři měsíce. Ale jen Asuna a Kirito věděli, že je jeho jméno vytvořeno z anglických slov, která se dala přeložit z jeho jména – «Chrysanthemum», chryzantéma a «Height», výška.
Ve skutečném světě se jmenoval Kikuoka Seijirou. Patřil do «Virtuální divize» a také byl dříve členem «Týmu protiopatření v incidentu SAO». Po návratu do skutečného světa různě pomáhal Kiritovi a pomohl i zachránit Asunu, takže se dal považovat za jejich zachránce. A proč by se takový člověk v takové situaci přihlásil do ALO s novou postavou? Řekl ‚doufám, že když budu hrát VRMMO, tak se s vámi všemi lépe poznám, Kirito‘, Kirito ale chladně prohlásil ‚určitě je to kvůli sběru informací‘. Asuna si myslela, že je Kikuoka trochu podezřelý, ale nebyl žádný důvod ho odmítat. Nepřihlašoval se do hry často, ale bojoval jako spojenec jejich party. Až do dneška, do této chvíle.
Jakmile Chrysheight, ne, Kikuoka Seijirou zavřel dveře, přešel doprostřed místnosti, v porovnání s dobou před čtyřmi měsíci bylo znát, že tu není poprvé.
Asuna dupla svými botami a stoupla si před Kikuoku, podívala se do očí, které ve skutečném světě vypadaly stejně mírně. Jednoduše se zeptala: „Co se stalo?“
Zavolala mu z Kavárny u kostek a řekla, že chce vědět, proč Kirito přesunul svou postavu do GGO, pozvala ho do svého domu v Yggdrasilu, aby to vše mohl vysvětlit. Byla neděle večer a Kikuoka byl vládním úředníkem, takže žádat po něm tohle bylo trochu moc. Naštěstí byl doma, takže ho Asuna nemusela moc nutit a zvládla problém vyřešit. Řekl, že je doma, ale jeho hlas zněl přes telefon opravdu tiše a v pozadí slyšela ještě tišší hlas. Ovšem Asuna neměla čas o tomhle přemýšlet. Vlastně by se mu měla Asuna omluvit, protože se sem přiřítil během dvou minut, ale úzkost v ní způsobila, že ta slova ignorovala.
Když Chrysheight uslyšel, že Asuna přešla přímo k tématu, tak několikrát zamrkal svýma očima za hezkými kulatými obroučkami. Asuna, která Kikuoku znala, věděla, že to není šok, ale že když se takhle tváří, rychle přemýšlí.
Mág, který vypadal spíše jako učitel, si suše odkašlal, teprve poté promluvil: „Kdybych to měl vysvětlit dopodrobna, tak by to asi chvíli zabralo. Popravdě, nevím, jak začít…“
Asuna už chtěla říct něco jako ‚nech si tohle od cesty‘, když se ze stínů skleniček a hrnečků na stole objevila malá postavička. Tvář neoblomně vzhlédla ke Kikuokovi.
„Tak mi dovol s vysvětlováním pomoct.“ Ten hlas patřil samozřejmě Yui. Obvykle roztomilý výraz nahradil vážný, podobný tomu, jaký míval Kirito. Pak promluvila hlasem, který zněl jako zvonky.
„Samozvaný «Death Gun» či hráč «Death Gun» se začal objevovat ve světě «Gun Gale Online» od devátého listopadu roku 2025. Vystřelil na obrazovku v baru ve hlavním městě GGO, «SBC Glockenu»…“ začala Yui a během následujících dvou minut vysvětlila hrozivou situaci.
Uvnitř «protizločinné oblasti», ve které nejsou útoky efektivní, se odehrály dva zdánlivě bezdůvodné incidenty střelby. Pak byly oběti odpojeny ze hry a vypadalo to, že to odpojení bylo vyvoláno střelbou. Dva zasažení hráči se už znovu nepřihlásili. A ve skutečném světě se nacházela dvě těla, která podivně zemřela v dobu střelby.
„…Zprávy ohlašovaly jen to, že mrtví hráli VRMMO, nemohla jsem tedy poznat, zda šlo o GGO. Ale symptomy smrti byly příliš podobné, takže jsem se nemusela prolomit do síťového systému márnice, abych vydedukovala, že ti dva mrtví byli «XeXeeD» a «Usujio Tarako». Jsem si jistá, že «Pale Rider», jenž byl odpojen «Death Gunem» před šesti minutami a čtyřiceti sekundami, by měl být ve skutečném světě mrtvý,“ domluvila Yui a zavřela ústa. Opřela se o skleničku vedle sebe. Asuna rychle natáhla ruku, jíž zakryla tělíčko pixie a přenesla si ji před hruď.
Dokázala prohledat veřejné zprávy na internetu, soukromé zprávy, došla k těmto závěrům a perfektní japonštinou všechna data pronesla – Yuiina úplnost jako AI byla docela ohromující. Ale i když byly její schopnosti výjimečné, nedokázala moc dobře zpracovávat emoce. Když byla v SAO «Programem poradenství pro mentální zdraví», málem se zhroutila, protože nedokázala vydržet strach, lakotu, zlé úmysly a negativní myšlenky, které pocházely od nespočtu hráčů.
Hledání informací o «Death Gunovi» a jejich zpracovávání pro ni muselo být velkým břemenem. Situace, o které Yui mluvila, byla velkým šokem, přesto Asuna dala rty k Yui a zašeptala ‚děkuju‘.
Leafa, Lisbeth, Silica a Klein, kteří byli ve stejné místnosti, byli zřejmě v šoku, všichni zůstali v tichosti.
V tu chvíli prolomila ticho hlasitá slova Chrysheighta.
„…To mě vážně překvapilo. Myslel jsem si, že tahle věcička je podpůrný systém ALO, «Navigační pixie»… ale že nashromáždila tolik informací a došla k závěrům během tak krátké chvilky. Holčičko… zajímá tě ra [katakana: , zanecháno tak, jak to bylo v japonské verzi]… ne, chceš pracovat pro «Virtuální divizi»?“ zavtipkoval bezstarostně obrýlený muž. Dostalo se mu zlého pohledu od Asuny. Hned zvedl ruce a obranným tónem promluvil.
„Promiň. Zrovna teď se nechci prodírat trním. To, co ta holčička řekla… je vše pravda. «XeXeeD» a «Usujio Tarako» zemřeli krátce poté, co byli střeleni «Death Gunem», příčinou bylo selhání srdce.“
„…Hej, Chrysheighte-san. To tys požádal Kirita, aby to vyšetřil? Takže jsi o těch případech vraždy věděl, a stejně jsi po Kiritovi chtěl, aby tam přešel?“
Chrysheight zvedl pravou ruku, aby Kleina, který odskočil od barové přepážky a šel k němu, jemně zastavil. V tu chvíli se světlo odrazilo od brýlí a zakrylo výraz skrývající se pod čočkami.
„Počkej, Kleine-shi. Kirito a já jsme ty dva incidenty prodiskutovali a došli jsme k závěru, že to nebyly ‚případy vraždy‘.“
„Co tím chceš říct…?“
„Zkus se zamyslet – jak někoho zabiješ ze hry? AmuSphere není Nerve Gear. To byste vy měli vědět nejlépe, ne? AmuSphere má zabránit jakémukoli poškození, takže nemůže ublížit hlavě uživatele, ať už byste vyzkoušeli cokoli. A ještě nemožnější by bylo zastavit srdce, které k přístroji není připojeno. Kirito a já jsme tohle dost dlouho probírali minulý víkend ve skutečném světě, došli jsme přitom k závěru, že ‚Výstřel ve hře skutečnému tělu ve skutečném světě ublížit nemůže‘.“
Kikuoka mluvil, jako by uklidňoval prudkého studenta s klidem a dokonalou logikou. Klein mohl jen zavrčet a přešel zpět ke kulaté židli.
Pak prolomil ticho Leafin chraplavý hlas: „Chrysi-san. Proč jsi požádal brášku, aby šel do GGO?“
Z Leafiny jasně zelené, rozdělené sukně se natáhly hubené a dlouhé nohy, když položila chodidla na zem a postavila se. Prvotřídní sylfí šermířka se ke Kikuokovi pomalu přibližovala, jako kdyby to byl zápas v kendo.
„…Už jsi to musel cítit… ne, už sis měl uvědomit, že je něco špatně, stejně, jako to víme my, ne? Ten hráč Death Gun má nějaké děsivé tajemství.“
„…“
Tentokrát Kikuoka konečně ztichl a v tu chvíli řekla Asuna fakt, který by on vědět neměl: „…Chrysi-san, «Death Gun» je přeživší SAO stejně jako my. Byl navíc členem nejhorší červené gildy, «Rozšklebené rakve».“
Vysoké a hubené tělo mága sebou cuklo a jeho úzké rty zalapaly po dechu.
I tenhle vysoko postavený úředník musel být šokovaný. Jeho normálně úzké a laskavé oči se vytřeštily. O dvě vteřiny později promluvil Chrysheight hlubokým hlasem: „…Je to pravda?“
„Ano. Nemůžu si vzpomenout na jeho jméno, ale Klein a já to můžeme doložit, protože jsme se zúčastnili «křížové výpravy na Rozšklebenou rakev». Takže… Death Gun nezabíjí ve hře poprvé. Říkal bys tomu náhoda?“
„A… ale… tak, Asuno-kun, vážně si myslíš, že tu je nějaká nadpřirozená síla nebo kletba? Použil Death Gun nějakou nadpřirozenou sílu ze SAO a zabíjel tak?“
„No…“
Asuna nemohla hned přikývnout. Kousla se do rtu.
Lisbeth využila té chvíle a promluvila.
„Asuno… ví Chrysheight o SAO? Slyšela jsem, že je to úředník, co má ve skutečném světě něco do činění s internetem a přišel sem do ALO, aby zkoumal VRMMO…“
Kikuoka sám nečekaně kývl, aby tu informaci potvrdil. Možná nikdy neměl v úmyslu svou identitu tajit. Začal vysvětlovat svou pozici.
„Máš pravdu, Lisbeth-kun. Ale měl jsem i jinou práci. Kdysi jsem byl členem «Záchranné síly obětí případu SAO». Ale i tak… nedokázali jsme vymyslet žádné protiopatření a byla to jen skupina bez nějaké opravdové síly…“
Lisbeth trochu vytřeštila oči, na tváři měla složitý výraz.
Chrysheight se choval, jako by nic neudělal, ale co řekl, nebyla pravda. «Záchranná síla» začala aktivně jednat v listopadu 2022 poté, co se odehrál incident SAO, a rychle přesunula 10 000 obětí z celé země do nemocnic. Prý bylo těžké získat pokoje a vyřešit poplatky, ale skupina pokračovala ve vyjednávání měkkými i tvrdými prostředky, dokud nezačalo vládní oddělení jednat. Asuna slyšela od Kirita, že Kikuoka byl středem této skupiny. Teď už všichni přeživší SAO věděli o tvrdém boji «Záchranné síly» a všichni jí byli vděční za to, co udělala.
Lisbeth a Klein mohli jen zůstat tiše – tvrdě na ně působil jak vztek, že Kikuoka chtěl po Kiritovi něco tak nebezpečného, tak i fakt, že už jim dříve pomohl. Asuna promluvila za všechny.
„Chrysheighte… Nevím, jak Death Gun zabíjel. Ale nemůžu dovolit, aby proti tomuhle zapřisáhlému nepříteli bojoval Kirito sám. Můžeš zjistit skutečnou adresu a jméno hráče, který si říká Death Gun, že? Nebude to snadné, ale jestli sestavíme seznam všech přeživších «Rozšklebené rakve» a pak zjistíme, jestli se od nich z domova někdo připojil ke GGO serveru nebo jestli požádáte síťový server, aby poskytl data…“
„Hou, počkej. K tomuhle napřed potřebujeme soudní příkaz, ale chvíli zabere, než to celé vysvětlíme…“ zvedl Kikuoka paže, aby Asunu uklidnil, ale zamrkal, jako by si něčeho všiml. Slabě zavrtěl hlavou.
„Ne, to nepůjde. Data, která má Virtuální divize o SAO hráčích, jsou skutečná jména, jména postav a level nejvyšší dosažený level. Jména gild a jejich… počty zabitých lidí nevíme. A tak nemůžeme zjistit jeho jméno a adresu ve skutečném světě jen tak, že budeme vědět, že patřili do «Rozšklebené rakve».“
„…“
Asuna se silně kousla do rtu. «Death Gunův» způsob řeči a jeho akce jí přišly povědomé. Během křížové výpravy a během čištění po ní ho určitě viděla. Ale za žádnou cenu si nemohla vzpomenout na jeho jméno. Ne, ani jednou nepřemýšlela nad tím, jestli to jméno zná, jelikož chtěla vzpomínku na tu gildu odstranit…
„—Bráška se musí na bojišti snažit vzpomenout na jeho jméno,“ řekla náhle Leafa.
Jistým způsobem byla ta dívka Kiritovi ve skutečném světě bližší než kdokoli jiný – byla jeho příbuznou. Pevně si tiskla ruce před hrudí a pokračovala.
„Když se bráška včera v noci vrátil, vypadal vyděšeně. Asi si během včerejšího předkola všiml, že je v GGO člen «Rozšklebené rakve». A zjistil, že ten člověk může nějak někoho zabít. Takže aby si vzpomněl na jeho jméno a donutil ho přestat s «PK»… bráška to musel chtít skončit…“
Při těch slovech zalapala Asuna po dechu.
I když z toho neměla radost, věděla, že Leafin odhad je nejspíš správný. Ne, Kirito si určitě myslí, že je to «jeho zodpovědnost». Byla to jejich povinnost členů křížové výpravy na Rozšklebenou rakev, aby je znovu zastavili před konáním zla.
—Kirito-kun, jsi… jsi vždycky takový, ať už jde o cokoli…
„Ten… TEN KRETÉN…!“ zakřičel Klein a bouchl do barové přepážky. Brada s plnovousem zkroutila jeho rty, pokračoval ve křiku.
„TO JE TAK SOBECKÝ! KDYBYS JEN NĚCO ŘEKL… KDYBYS JEN NĚCO ŘEKL, TAK BYCH ROZHODNĚ PŘESUNUL POSTAVU, I KDYBYCH SI MĚL PROJÍT PEKLEM…“
„Jo… ale Kirito-san by nikdy nic neřekl. Nebude nás do toho zapojovat, pokud si myslí, že bychom mohli být v nebezpečí. Takový on je…“ řekla brečící a usmívající se Silica. Lisbeth vedle ní se usmála a přikývla.
„…Přesně tak. Byl takový i dřív… Jestli to tak je, tak právě teď v tom turnaji možná i někoho chrání.“
Při těch slovech se všichni podívali na velkou obrazovku na zdi, jako kdyby je přitahovala.
Byly tam scény speciálních efektů ze střelných zbraní, ale pořád ani známka po Kiritově jménu. Muž v plášti, který si říkal «Death Gun», se znovu neobjevil.
Nikdo z přítomných vlastně ani nevěděl, jak Kirito vypadá v GGO. Jestli není hlavní postava, na kterou se kamera zaměřuje a kdy se ukáže jméno, ale jen oponent bojující na obrazovce, tak ho Asuna a ostatní ani nepoznají. Ale seznam hráčů na pravé straně obrazovky obsahoval i Kiritovo jméno, a zatímco jiní hráči byli ukázáni jako [Mrtví], on byl stále [Naživu]. To znamenalo, že na tom širokém, opuštěném ostrově–bojišti vedl tiše barbarský boj s «Death Gunem».
Asuna by se nemohla zúčastnit turnaje, ani kdyby přešla do GGO, takže Kiritovi pomoct nemohla. Ale chtěla udělat něco, aby podpořila, ochránila a povzbudila svého milovaného.
Asuna zadržela své vášnivé pocity v sobě a optala se Leafy: „Leafo-chan, Kirito-kun se neponořil ze svého pokoje, viď?“
„Jo, správně. Vím jen, že se ponořil odněkud z města.“
Asuna tohle slyšela i od samotného Kirita. Do ALO se nepřihlásila z domova, ale z Kavárny u kostek v Okačimači, protože se s Kiritem chtěla setkat hned po turnaji. Asuna přikývla a obrátila se ke Kikuokovi.
„…Chrysheighte. Ty bys měl vědět, odkud se Kirito-kun přihlásil, že?“
„Ach… no…“
Mág v dlouhé róbě zatřásl hlavou a zamumlal, jeho vlasy v barvě moře se dál ve zvláštním úhlu třásly. Ale těsně předtím, než udělala Asuna krok dopředu, přikývl a promluvil.
File:Sword Art Online Vol 06 -259.jpeg
„—Ano, vím to. Připravil jsem místo, odkud by se přihlásil, takže bezpečí je zajištěné. Je tam i kamerový systém a po celou dobu s ním někdo je. Mohu zaručit, že tělo Kirita-kun ve skutečném světě nebude v žádném nebezpečí…“
„Kde je to?“
„…No… to je… v nemocnici v Očinomizu v Čijodě… ale neboj se proto, že je to nemocnice. Vybral jsem to, protože se tam dá snadno dostat k EKG. Jistě, ne že bych věděl, že se jeho tělu může něco stát…“ pokračoval Kikuoka se slovy, která zněla jako výmluvy. Asuna ale mávla rukou a přerušila ho.
Začala se vyptávat: „Nemocnice v Čijodě? Ta, ve které byl Kirito-kun na rehabilitaci?“
„Jo, to je ona…“
—Byla blízko. Přímo mezi Kavárnou u kostek v Okačimači a Očinomizu bylo Suehiročó. Taxíkem to nezabere ani pět minut.
Nad tímhle Asuna přemýšlela, když pevně prohlásila: „Chci tam. Tam, kde je Kirito-kun ve skutečném světě.“

16 komentářů:

 1. Díky za překlad :)
  -P

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkná prácička, jen tak dál

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Ozaj na teba som zabudol, samozrejme zdravím aj teba ;) Tak vidím, že dnes bez chyby :)
   R

   Vymazat
  2. Ahoj Romane, nejsem si jistý, ale ta věta - "To znamenalo, že na tom širokém, opuštěném ostrovu–bojišti vedl tiše barbarský boj" myslím, že by bylo lepší "ostrově" než "ostrovu" obojí je dobře. :-) A Cindý se mnou asi nemluví. :-(

   Vymazat
  3. Neboj ona sa ozve :P Tak aj mne by sa tam asi viac pozdávalo ostrově, ale je to vás, keď píšeš, že je obojí dobře ;)

   Vymazat
  4. Tak jsem si to našla a vážně by mělo být ostrově (zřejmě podle lesa, ne hradu, jsem jsem si myslela). Opraveno.

   Vymazat
  5. Takto chcel by som sa ťa opýtať, že si toto ty?

   http://anime.akihabara.cz/profil/uzivatele-Cindynka

   Minulý týždeň som sa tam prihlásil a chcel by som si pozrieť tvoj animelist, možno ma niečo zaujme, tak že či si to teda ty? ;)
   R

   Vymazat
  6. Ak ti to teda nevadí? ;)

   Vymazat
 4. "deathmatchi" nemělo tam být "deathmatchu"?

  OdpovědětVymazat