Můj doslov

Pátá kniha skončila a s ní i první část Gun Gale Online.
Zároveň před dvěma týdny skončily i prázdniny (nebo taky končí až teď - tedy alespoň mně). Už zase je tu škola, písemky, zkoušení a všechny tyhle další fuj věci. Myslím, že prostředí GGO - plné střelného prachu, zvuků pušek a s věčným západem slunce - se na tohle roční období docela hodí. Léto by mělo být sluníčkové jako ALO... Nu, v tom případě to trochu nevyšlo, když 5. kniha vycházela přes léto.

Začátek překladu páté knihy byl... No, docela náročný. Dlouho mi trvalo, než jsem si zapamatovala základní druhy střelných zbraní. Většinu času jsem trávila na Wikipedii a snažila se zjistit, co by mohlo jaké anglické slovíčko pro něco spojeného s puškami znamenat. Po asi měsíci a půl (!!) jsem spíše náhodou našla jakési fórum s anglicko-českým slovníkem zaměřeným na střelné zbraně... A hned to šlo lépe.
Nicméně věřím, že spoustu věcí jsem nepřeložila úplně správně právě kvůli mé neznalosti střelných zbraní. Přijměte tedy mou omluvu. Snažila jsem se a snad se to postupem času dost zlepšilo.

A taková kniha nás čeká ještě jedna - až mi jde mráz po zádech. O to víc se těším na sedmou knihu, která se vrátí do nám známého ALO plného víl a magie a mečů. Ale to bude teprve až za pár dalších měsíců.

Tak, závěrem - díky za vaši přízeň! Nedávat překlad na web, asi bych zhruba po třech kapitolách GGO skončila, jelikož to pro mě bylo zrovna snadné. Jsem ovšem ráda, že jsem měla pro koho překládat, tedy nějaký řádný důvod to udělat, i když se mi zrovna nechtělo. Věřím, že je důležité překonávat překážky, které se zprvu zdají nepřekonatelné. Vy jste byli jako pořádný šťouchanec do zad, který mě přiměl postavit se k tomu čelem - a zvládnout to. Děkuju :)

Jistý den začátkem září 2014, Cindy

Komentáře

 1. Výborná práce, všichni jsme za Tvůj kvalitní překlad rádi. Přeji další příjemné překládání 7 a posléze i 8 knihy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, tohle zahřálo u srdíčka :) Napřed mě ale, přeci jenom, čeká kniha šestá :D

   Vymazat
 2. Díkes za překlad, jinak taky se těším až se vrátí do ALO, protože Jedi Kirita co vypadá jak holka fakt nedokážu brát vážně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak v novele to tolik znát není, ale v tom anime... :D

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá