pátek 1. srpna 2014

Výsledek ankety


Tak, už je tu nový měsíc! A možná, že i nově vypadající jména?
Ha. Haha. Ne.

Vypadá to, že jsme všichni stejně postiženi anglickým přepisem jmen, na který jsme si nejspíš navykli u anime. Protože anketa dopadla následovně:
České: 4% (1 hlas)
Anglické 96% (24 hlasů)

Ano. Myslela jsem si, že ty výsledky budou jaksi vyrovnanější a já si budu házet korunou nebo tak něco, abych rozhodla o konečném výsledku. Jsem ráda, že to není třeba, protože korunou hážu příšerně. Vlastně hážu hrozně čímkoliv, ale to je vedlejší.

Tak, a když už mám tedy trochu prostor, tak nějaké novinky:
Před asi hodinou skončil Camp Nanowrimo. Pro neznalé - jedná se o projekt, kdy si navolíte počet slov, kterého chcete během daného měsíce dosáhnout, a pak už jen píšete. Stránky vám vygenerují takový hezký graf, kde se ukazuje, jak moc za svým denním cílem (rozuměj: celkový počet slov děleno počet dnů měsíci) zaostáváte. Kempu jsem se účastnila už počtvrté, potřetí jsem vyhrála (=splnila cíl). A ne, mně nešlo o psaní vlastního románu, ale o překládání. Konkrétně to byla pátá kniha, její druhá polovina s naprosto pitomě dlouhou šestou kapitolou na asi tak 50 - 60 stránek ve Wordu. Jo, fakt se mi do ní hodně chtělo. A taky jsem začala s šestou knihou. Víte, co mě čeká teď? KOREKTURA. Věc, kterou, doufám, zvládám, ale... Mně se do toho tak nechce!
A právě kvůli tomu se vycházení SAO nezmění. A taky kvůli tomu, že za měsíc a půl už půjdu bydlet na kolej a začne mi vysokoškolský život. Všichni tvrdí, jak hrozně času vysokoškoláci mají, ale to budou asi ti, co nestudují kombinaci angličtina + japonština. Mám dojem, že asi tak pět předmětů má průběžné testy. A já myslela, že tohle za sebou nechám na gymplu--

Tak, dobře, zanechám stěžování si a raději se zeptám: Jak si užíváte SAO II? Co byste anime vytkli a co chcete pochválit?
Odpovědi do komentářů, snad tam nějaké najdu :)


P.S.: Teď už se snad konečně vrhnu na další části Dnu poté
P.P.S.: A taky mě někdo donuťte dělat víc na Baka to Test

10 komentářů:

 1. nic vytýkat vše pochváli :D (možná jen tu periodu)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím myslíš to, že vychází jen jednou týdně? :D

   Vymazat
  2. Taky myslím že týden je moc, člověk se těší na další díl během 20-ti minut to má zkouklí a pak zase čekat další týden, takový 3 dny by byli lepší než týden
   -P

   Vymazat
 2. Taky mi to za měsíc a půl začíná :D (dva dny zpátky mi od kámošky přišlo co všechno musím z matiky dohnat a už teď vím že to bude sranda ze začátku :D ) jinak můžu se zeptat kde máte hned v prváku možnost Japonštinu studovat? (druhý jazyk máme až v druháku a vypadá to jen na klasiku) Jinak anime fajn akorát mě zajímá jak udělají ten konec, jestli ho upraví nebo nechají jak byl v novele?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi povídej, já zjistila, že nejenom že budu studovat dva jazyky, ale ještě musím dokázat, že mám nějaký další na úrovni B2. FF, Masarykova univerzita... Jednooborově je i na UK a tuším, že i někde v Opavě, ale určitě i jinde :)
   Nu, doufám, že upravovat to moc nebudou :D Ale pravda, moc se těším na druhou polovinu anime, kde bude 7. kniha :)

   Vymazat
  2. Tak to asi vysvětluje ty jejich vysoké percentily co tam chtěli pro přijetí :D (kámoška musela dělat scia 4x než se nakonec dostala přes těch 95 :D) a jako gratuluji, že ses tam dostala tak vysoký percentil (hlavně na těch prvních termínech je fakt hardcore :D )

   Vymazat
  3. Myslím, že zrovna na tyhle dva obory až tak vysoký nebyl (poslední přijatý měl percentil nějakých 60)... Ale děkuji :)
   Kde jsi ty?

   Vymazat
  4. Původně mě kámoš překecal na vojenskou do brna, ale nezvládl přijímačky (a to mě ještě donutil kvůli toho začít cvičit!!! :D ) a mě to samotného zas tak nebere takže jsem skončil u náhradního plánu Eko fakulta v Ostravě když jsem byl na ekonomickém lyceu na střední :D (1.7. jsem tam byl na zápis a kromě toho že jsem bloudil po Ostravě tak jsem zjistil že je to střašně prťavá fakulta :D , ale dobré sporty tam jsou aspoň :3 )

   Vymazat
  5. Aha :) Tak hodně štěstí s doháněním matiky ;)

   Vymazat
  6. Díkes bude potřeba :D a tobě taky přeju ;)

   Vymazat