Doslov

Dobrý den, jsem Kawahara Reki. Děkuji, že držíte mou osmou knihu, Sword Art Online 4: Vílí tanec.
Tento příběh vyšel ve dvou knihách, což je velice dlouhý epilog. Když jsem začal psát, měl to být příběh hrdiny Kirita hledající hrdinku, Asunu. Ale abych naplnil tenhle a tamten prvek, začaly nabíhat stránky.
Jedním z těch prvků byl Může být obyčejné hraní RPG příběhem?, zásadní otázka.
Když jsem psal první knihu SAO, zjistil jsem, že RPG novela nefunguje bez nějakého zasazení. Protože nezáleží, kolik života a smrti se snese na hrdinu ve hře, hrdina ve skutečném světě není vůbec zraněn. Protože je to «jen hra», může se «dostat až na konec», k odstranění těchto dvou možností byla první kniha smrtící hrou, kdy smrt ve hře znamená smrt opravdovou.
Ale v sobě jsem vždy držel otázku vážně to takhle musí být?. Jestli se nedá vytvořit RPG novela bez podobného zasazení, pak by mé pocity nadšení a vášně jako MMO hráče byly falešné. Vytvořit partu s přáteli, nesměle poprvé vstoupit do jeskyně, ta radost z toho, chtěl jsem vidět, jaký příběh z toho vytvořím. To obří téma je zahrnuto ve dvou knihách Vílího tance.
Jak dobře jsem to vystihl... jestli si vy, kteří jste dočetli poslední stránku, myslíte Chci si zkusit MMO, pak jste pochopili (smích).

Rozšíření «novely o virtuální hře» SAO série bude od další knihy pořádnou změnou, příběh se začne potulovat nebo zcela uteče. To by velice mohlo rozrušit ty, kterým se líbila první zkouška. Jediné, co se nikdy nezmění je, že tohle bude Kiritův příběh (smích). Budu šťastný, jestli budete dál sledovat jeho budoucí dobrodružství.

Mnoho postav a skupiny monster z předchozích knih bylo nádherně nakresleno a ilustrováno abecem-san, mnoho přepracování, která znovu a znovu zdržovala, způsobila potíže mému editorovi Mikimu-san. Znovu vám oběma děkuju! A vám, kteří jste se mnou zůstali do konce, děkuji za vaši velkou úschovnou kapacitu!

28. ledna 2010, Kawahara Reki

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Barkarola pěny, část sedmá

Barkarola pěny, část šestá

Barkarola pěny, část první

Barkarola pěny, část pátá